Co Manchester City może zaoferować Barcelonie za Leo Messiego?

Dariusz Maruszczak

27 sierpnia 2020, 20:00

Sport, Deportes Cuatro

199 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Manchester City i PSG mogą rywalizować o sprowadzenie Leo Messiego
  • Dziennik Sport ujawnił, jaką ofertę są w stanie złożyć Anglicy za Argentyńczyka
  • The Citizens mogą zaproponować gotówkę i kilku zawodników

Wciąż nie wiemy, jak rozstrzygnie się kwestia klauzuli w kontrakcie Messiego, która dotyczyła przedwczesnego rozwiązania umowy. Potencjalni chętni na sprowadzenie Argentyńczyka muszą jednak liczyć się z tym, że 33-latek nie będzie mógł odejść z Blaugrany na zasadzie wolnego transferu. Klauzula Messiego wynosi 700 milionów euro, więc w przypadku braku rozwiązania kontraktu klub mógłby oczekiwać sporej kwoty za transfer swojego wychowanka. Dlatego też potencjalni zainteresowani powoli przygotowują oferty dla Barcelony.

Jedną z nich przedstawił dziennik Sport. Manchester City, który jest wskazywany jako faworyt do sprowadzenia Messiego, nie chce wydawać więcej niż 100 milionów euro. Anglicy muszą pilnować swoich wydatków ze względu na Finansowe Fair Play, ponieważ ostatnio ledwo uniknęli wykluczenia z Ligi Mistrzów w następnych dwóch edycjach. The Citizens mogą jednak włączyć do operacji trzech piłkarzy: Gabriela Jesúsa, Bernardo Silvę i Érica Garcíę. Według dziennika Barcelonie podoba się Portugalczyk, a młodego obrońcę chce sprowadzić już od jakiegoś czasu. Kontrakt Garcíi wygasa jednak w przyszłym roku, więc nie może mieć dużej wartości na rynku, a z kolei klub nie jest przekonany co do Gabriela Jesúsa, którym był zainteresowany przed jego przybyciem na Etihad. Brazylijczyk nie zawsze potrafił bowiem udowodnić swoją klasę w Manchesterze. Jak podaje Deportes Cuatro, Anglicy są w stanie zaoferować 100 milionów euro, ale dołączyć do operacji tylko jednego gracza.

Nazwisko Jesúsa pojawia się również w relacji dziennikarki Veroniki Brunati. Jej zdaniem Brazylijczyk może być kluczową postacią w negocjacjach. City wycenia go na 100 milionów euro. Ponadto Brunati donosi, że Manchester proponuje Messiemu dwuletni kontrakt, a w rozmowie z Guardiolą Argentyńczyk miał przyznać, że pieniądze "nie będą przeszkodą, chcę grać w City". W najbliższym czasie w mediach będą się zapewne pojawiać kolejne warianty ofert, zwłaszcza że według TV3 dyrektor sportowy Manchesteru Ferran Soriano ma przebywać obecnie w Katalonii. Wcześniej TyC Sports podawał, że City nie będzie mogło nic zapłacić Barcelonie za Messiego, w przeciwieństwie do PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

100mln i 3 takich grajków? Brać z pocałowaniem ręki a nawet dorzucić im jeszcze klubowe kubki i breloczki na pamiątkę xD
Komentarz usunięty przez użytkownika

@Cyzix skąd pomysł, ze City chce oddać tych 3 graczy+ 100mln?

@Cyzix Silva nieeee..... jest Fati, Trincao, Dembele. Rodri to jest diamencik. Idealny następca Busiego :D

@Cyzix "Jak podaje Deportes Cuatro, Anglicy są w stanie zaoferować 100 milionów euro, ale dołączyć do operacji tylko jednego gracza." - czytanie nie boli ;)

@Cyzix
i jeszcze w ramach pakietu wymiana Busi na Rodriego (żeby Messi nie czuł się samotny w nowym klubie) :)
przy odejściach Suareza, Rakiticia, Vidala, kadra odmładza się w jednym okienku transferowym do w miarę rozsądnego poziomu:)
« Powrót do wszystkich komentarzy