RAC1: Ronald Koeman przekazał Luisowi Suárezowi, że nie liczy na niego w przyszłym sezonie [Akt. 18:20]

Julia Cicha

24 sierpnia 2020, 15:07

RAC1, COPE, MD, Sport

252 komentarze

Fot. Getty Images

RAC1 poinformowało, że Ronald Koeman nie zamierza stawiać na Luisa Suáreza w przyszłym sezonie. Trener zadzwonił do napastnika i powiedział mu, że powinien poszukać sobie nowego zespołu.

Doniesienia potwierdza również Cadena COPE. Gerard Romero dodaje, że w minionym tygodniu Barça skontaktowała się z prawnikami Urugwajczyka i umówiła się z nimi na spotkanie. Dzisiaj natomiast Suárez rozmawiał z Koemanem i dowiedział się, że nie ma go w planach Holendra na kolejny sezon. Teraz klub powinien dojść do porozumienia z piłkarzem w sprawie rozwiązania jego umowy.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w wywiadzie dla El País Suárez zapewniał, że chciałby zostać na Camp Nou i nie miałby problemu z rolą zmiennika. Barcelona musi jednak zadbać o swoje finanse i nawet jeśli nie zarobi na jego odejściu, to zaoszczędzi na wysokiej pensji napastnika. Zdaniem Marki odejście Suáreza może być złą wiadomością dla Leo Messiego, z którym od lat się przyjaźni. Leo nie jest pewny pozostanie w klubie, a brak przyjaciela w szatni może być kolejnym argumentem za poszukaniem nowej drużyny.

Do tej pory Suárez otrzymał jedynie ofertę z Ajaksu, który zaproponował mu ponoć dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden sezon. Na razie nie pojawiły się żadne kontakty z krajów arabskich czy z MLS. Dla Barcelony odejście Urugwajczyka może być krokiem w kierunku sprowadzenia Lautaro Martíneza. Katalończycy muszą jednak złożyć Interowi odpowiednio korzystną propozycję.

Aktualizacja

Cadena COPE i Sport informują, że Luis Suárez jest zdenerwowany, ponieważ jego rozmowa z Koemanem trwała zaledwie minutę, a trener ograniczył się jedynie do przekazania mu, że nie liczy na niego w przyszłym sezonie. Napastnik uważa, że nie jest to odpowiedni sposób na pożegnanie się z nim. Urugwajczyk odparł jednak, że nie będzie robił problemów i nie chce żadnej polemiki. Odejdzie z Barcelony tak, by nie zaszkodzić klubowi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy tylko mnie nie przekonuje Lautaro?
konto usunięte

@weber10michal Nie, nie tylko Ciebie.

@odo997 A mnie przekonuje opinia Walukiewicza, który powiedział, że to inteligentny, silny oraz techniczny napastnik.

@Mateo87p A co miał powiedzieć ? Np. że to placek bez umiejętności który po jednej rundzie zginie w Barcy. Gość jest drewniany nie ma szans na Barcelonę, to jest taki dużo słabszy technicznie ale silniejszy fizycznie Dembele.

@Mateo87p
Faktycznie Walukiewicz, wielki wzór i wielki piłkarz by brać sobie na serio jego opinie :P
konto usunięte

@Mateo87p Brawo dla Ciebie. Prawdziwy kiler z niego. 49 meczy, 21 bramek strzelonych w minionym sezonie. Juz nie wspomne o meczach, w ktorych byl tylko w protokole, bo na boisku nie bylo go widac. W meczach Interu byle placek przestawial go na lewo i prawo, taki jest silny.

Kogo Wy byście chcieli.
Nikt nie przyjdzie do Barcelony, aha przyjdzie Depay.....
Wielka Barcelona powróci z Depayem, Semedo, Roberto, Pjanicem.....
« Powrót do wszystkich komentarzy