Francisco Trincão po raz pierwszy w karierze powołany do reprezentacji Portugalii

Julia Cicha

24 sierpnia 2020, 20:00

Sport, Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Francisco Trincão jest jednym z nowych piłkarzy Barcelony, którzy od kilku dni trenują już w Ciutat Esportiva. Dzisiaj ogłoszono, że młody zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Portugalii.

Sport informuje, że Portugalczyk zostanie oficjalnie zaprezentowany w najbliższą środę o godzinie 12:30. Podpisze umowę, ubierze klubową koszulkę i weźmie udział w sesji zdjęciowej oraz w konferencji prasowej. Wtedy fani będą mogli poznać nieco lepiej gracza sprowadzonego z Bragi za 31 milionów euro. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez pięć lat, a klauzula odejścia wyniesie 500 milionów euro.

Trincão ma jeszcze jeden powód do radości – po raz pierwszy w karierze otrzymał dziś powołanie do dorosłej reprezentacji Portugalii, która we wrześniu zagra z Chorwacją i Szwecją w Lidze Narodów. Oprócz niego na liście powołanych znalazł się też Nélson Semedo. Trincão grywał już w drużynie narodowej w kategoriach młodzieżowych. Teraz przekonał do siebie też trenera Fernando Santosa, który powiedział: - Trincão został powołany, a jego dalsze pojawianie się na liście będzie zależało od naszej analizy. Postanowiliśmy powołać jego i Ruiego Silvę, by lepiej ich poznać i włączyć ich do grupy. Teraz mamy dwóch nowych zawodników, następnym razem być może będzie ich więcej, byśmy mogli kształtować grupę, która zagra na kolejnych mistrzostwach Europy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coś tam grał wcześniej ale jestem ciekaw jak się odnajdzie na najwyższym poziomie

W końcu się ogarnęli z tymi klauzulami.

Bravo! Graj i rozwijaj się w reprezentacji bo w Barcy za rządów Bartka będziesz miał ciężko.