Daily Mail: Jeśli Coutinho wygra Ligę Mistrzów, Barcelona będzie musiała dopłacić za niego 5 milionów euro

Julia Cicha

15 sierpnia 2020, 16:30

Sport, Daily Mail

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Philippe Coutinho nie znalazł dla siebie miejsca w Barcelonie i ten sezon spędził na wypożyczeniu w Bayernie. Jak informuje angielski Daily Mail, Katalończycy mogą jeszcze mocno tego pożałować.

Brazylijczyk strzelił wczoraj dwa gole, do których dołożył asystę, czym pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu historycznego zwycięstwa 8:2. Pozostanie w Bayernie do końca sierpnia, a jeśli zdobędzie z nim Ligę Mistrzów, Barcelona będzie zmuszona zapłacić dodatkowe pięć milionów euro Liverpoolowi. Taki zapis zamieszczono ponoć w momencie kupna piłkarza z angielskiego klubu.

W klauzuli zapisano, że Barça zapłaci 4,5 miliona funtów, a więc prawie pięć milionów euro, jeśli Coutinho wygra Champions League w okresie obowiązywania jego kontraktu z Barceloną. Nie ma więc znaczenia fakt, że jest obecnie wypożyczony do Bayernu. Po powrocie Brazylijczyka do Hiszpanii prawdopodobnie klub poszuka mu nowego pracodawcy. Bardzo możliwe, że jego kolejnym kierunkiem będzie Premier League, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Janusze biznesu. Nic dziwnego że każdy ich wali na kasę jak frajerów. Doprowadzili ten klub z największego na świecie do największego na świecie pośmiewiska.
« Powrót do wszystkich komentarzy