Mundo Deportivo: Lobo Carrasco analizuje mocne i słabe strony Bayernu

Łukasz Lewtak

14 sierpnia 2020, 17:41

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Były znakomity piłkarz FC Barcelony, a obecnie ekspert Mundo Deportivo Lobo Carrasco opublikował dziś swoją przedmeczową analizę, w której skupia się na mocnych i słabych stronach Bayernu Monachium.

Druga młodość weteranów

Można by napisać, że Barcelona potrzebuje dziś wspaniałego Leo Messiego, ale nie - zespołu Hansiego Flicka nie da się wyeliminować kilkoma dobrymi akcjami indywidualnymi. Barça musi być dziś drużyną i pokazać swoją najlepszą wersję.

W Bayernie Flicka należy docenić pomysł na grę, intensywność i szacunek do piłki. Weterani tacy jak Neuer, Thiago, Müller i Lewandowski poprawili swoją formę, a najmłodsi (Davies, Coman, Gnabry) nauczyli się być dużo bardziej przydatni w różnych schematach taktycznych: 4-3-3, 4-1-4-1 lub 4-2-3-1.

Wiele osób powie, że kluczową postacią Bayernu jest Lewandowski, który w tym sezonie strzelił już ponad 50 goli. Należy jednak zwrócić też uwagę na imponującą formę fizyczną Thomasa Müllera, nie tylko polskiego napastnika. Oni dwaj, razem z Manuelem Neuerem, tworzą kręgosłup zespołu. Ponadto wszyscy piłkarze Bayernu pokazują nienaganną postawę i regularność.

Przepis na sukces

W Bayernie należy również zwrócić uwagę na to, jak wszechstronni są piłkarze tej drużyny. Kimmich może z powodzeniem grać na prawej obronie albo jako rozgrywający środkowy pomocnik obok dynamicznego Goretzki. Davies może być albo lewym obrońcą, albo skrzydłowym. Na obu pozycjach Kanadyjczyk imponuje siłą, szybkością i kontrolą nad piłką.

Müller często przemieszcza się na wszystkich pozycjach z przodu, dlatego też niemal niemożliwe jest dokładne krycie wszystkich napastników niemieckiej drużyny przez obrońców rywali. Piłkarze Barcelony muszą dziś zachować najwyższą koncentrację i porządek w obronie strefą w dwóch liniach, pomocników i defensorów. Idealnie byłoby mieć możliwość spokojnego rozegrania piłki aż do momentu, kiedy trafi ona do jednego z bocznych obrońców.

W defensywie Barça musi wychodzić i próbować bronić wyżej. Jeśli Bayern przedostanie się bliżej pola karnego, zalecane jest natychmiastowe przejście na 4-4-2. Quique Setien z całą pewnością bardzo będzie liczył dziś na wygrywanie przez jego piłkarzy indywidualnych pojedynków w różnych strefach boiska, aby tworzyć choć chwilową przewagę liczebną w konkretnym miejscu.

Wrażliwy środek obrony

Gdyby Bayern miał Van Dijka, byłby prawie nie do pokonania. Na szczęście go nie ma. Bayern będzie dziś liczył na giganta Niklasa Süle oraz prawdopodobnie na Alabę lub Lucasa Hernándeza. Obrońcy niemieckiej drużyny muszą patrzeć naprzód, ponieważ jeśli Barcelona będzie ich zmuszała do biegu w kierunku bramki Neuera, przegrają. Süle ma problemy ze zwrotnością, a Alaba nie jest defensorem z krwi i kości. Bayernowi na pewno będzie dziś brakować Pavarda. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cokolwiek sie dziś wydarzy będę zadowolony :)

Liverpool z VanDijkiem zostal skarcony wiec przestajcie go tak idealizowac. Jest swietny ale nikt nie jest idealny. Messi tez nie.

Barcelono zrob mi dobrze i pokonaj niemcow :)