Oficjalnie: Pierwszy przypadek koronawirusa w FC Barcelonie!

Julia Cicha

12 sierpnia 2020, 11:10

FCBarcelona.es

140 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem wśród piłkarzy pierwszego zespołu.

Mowa o jednym z zawodników, którzy rozpoczynają jutro presezon. Pozytywny wynik dał test przeprowadzony wczoraj po południu. Zarażony gracz nie ma objawów, czuje się dobrze i jest odizolowany w swoim domu.

Klub poinformował odpowiednie władze sportowe i sanitarne. Sprawdzono też, z kim miał kontakt, by te osoby również mogły zostać poddane testom. Piłkarz nie miał kontaktu z członkami pierwszego zespołu, którzy jutro polecą do Lizbony.

Kiedy pojawią się kolejne informacje na temat tożsamości zawodnika, niezwłocznie o tym poinformujemy. Na razie wiadomo, że jest to ktoś z dziewiątki: Francisco Trincão, Rafinha, Oriol Busquets, Juan Miranda, Pedri, Jean-Clair Todibo, Matheus Fernandes, Moussa Wagué i Carles Aleñá.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jasne, przypadek. Obudzcie sie z tej paranoi wykreowanej przez zydomasonerie!

Rozmawiam ze znajomymi lekarzami, czy lekarzami z rodziny, czytam opinie osób związanych z ochroną zdrowia i główny wniosek jest taki, że covid to obciążenie dla organizmu, które w zależności od jego ogólnego stanu można przejść łagodnie, lub może wręcz doprowadzić do śmierci.
Zapalenie płuc miewa taki przebieg, że można po kilku dniach wyjść do domu, a można jak w moim przypadku, spędzić w szpitalu 4 miesiące, zahaczając o sepsę, ocierając się o śmierć, jeszcze 4 na zwolnieniu w chacie i po dziś dzień mieć tak zniszczone lewe płuco, ze z ponad 7 litrów pojemności zejść do niecałych 4, 30% kurczliwości lewego itd. Teraz gdyby nawet sporo mniej chora osoba, zachorowała na zwykłe zapalenie płuc, to jakie ma szanse przeżyć z covidem?
Teraz załóżmy że 100 silnych byczków wyśmiewa "noszenie szmaty", "pseudo pandemię", głupiego wirusa", "bezobjawowe zarażanie", "zwykłą grypę", z czego 10- z nich nosi w sobie tego wirusa, i kicha na taką osobę w sklepie, albo wyciera nochal po kichnięciu w rękę i wybiera warzywka albo bułeczki.
Im się nic nie stanie. Oni to wyśmieją, ale czyjś dziadek, babcia, chora, mniej wysportowana osoba z rodziny, przyniesie taki chlebuś i zje te zarazki. Ona tego nie przeżyje, bo ktoś nie chciał nosić szmaty, albo nosił w sklepie, bo "sąsiadka go podpieprzy", ale nie dezynfekuje rąk a w aucie nie trzeba.
Tak drudzy państwo. Głupota jest największym wirusem, wraz z egocentryzmem - śmiertelnym, niestety na żadnego lekarstwa nie ma, natomiast na covid, ta "szmata" czyli maseczka czy dezynfekcja, może uratować życie, kto wie czy nie waszej babci/cioci/dziadkowi.
Żadne wyrzeczenie to nie jest. Chirurdzy od lat mają je na sobie po 10 godzin w trakcie operacji. W Azji używa się ich od lat.
Ale proszę, wyżyjcie się pokazując swoją bezmyślność.

Potwierdzone już, że Todibo.

Czy wystąpił choć jeden przypadek ciężkiego przebiegu tej zwykle bezobjawowej choroby u jakiegokolwiek czynnego sportowca (nie licząc sumo)? Piłkarze powinni być okazami zdrowia i w przypadku załapania jakiegokolwiek wirusa powinni go szybko zwalczyć.

Nie podawać nazwiska-niech się szwaby głowią kogo nie będzie w składzie.Nie muszą tego robić poza tym jest RODO.

Nie ma objawów i test pozytywny? Fajny ten wirus, każda choroba ma objawy, ale akurat ta ich nie ma.

Spisek gejtsa dudy i cr7

Koronawirus jest tylko w tv ale najgorsze jest to że ludzie w to wierzą i jak widzę jak się niektórzy zachowują na ulicy czy w sklepach to za głowę się człowiek łapie. Sraczke bym miał i tak dla nich to koronazmyslona

Za dużo Mateusza Morawieckiego się na słuchał i biedak po prostu pomyślał, że wirus jest w odwrocie w Polsce. Pewnie wpadł na jakieś szybkie piwko do Kołobrzegu no i takie są efekty.

W nagłówku jest błąd powinno być koronaświrus
Do kompletu nogę w gips, bo też pewnie bezobjawowo ma złamaną...

gdzie mozna zakupić te maseczki?

Ufffffff, dobrze że sztab i zespół już w Lizbonie...a może jeszcze nie

O nie, ktoś się przeziębił

Ciekawe o kim mowa może poinformują jeszcze

Myślę, że Alena

Mogłaby już się skończyć ta farsa. Śmieszny Covid. Choruje bezobjawowo?Jakaś nowa definicja choroby, brak objawów, ale choruje. Śmiech na sali

A może Dembele :D:D

Wague 100%. G

Nie ma uja, że to nie Rafinha. On jest do tego zdolny xDD

99% że jeden z Brazylijczyków.

Zdrowia dla naszego zawodnika!

Zapewne Rafinha, znając jego szczęście do zdrowia.

Jedyny wirus to myśl pełna lęku.

Media są wirusem.

Zachowanie ludzi jest pandemią.

Zdrowy rozsądek jest lekarstwem.

Modliłem się aby to nie był Mesiasz :)

A niech cię Bartomeu!

Tak straszny wirus, że by przechorował młody człowiek i nawet nie wiedzial.

5 zł że to Oriol