Pedri: Byłem na testach w Realu Madryt, ale Los Blancos nie chcieli mnie sprowadzić

Dariusz Maruszczak

11 sierpnia 2020, 10:15

AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Pedri udzielił wywiadu na kanale Post United na YouTube, w którym wypowiedział się m.in. na temat przybycia do Barcelony, odbycia presezonu z pierwszym zespołem i możliwego wypożyczenia do innego klubu. 

Dlaczego „Pedri”: Odkąd byłem mały, w mojej drużynie zawsze był inny chłopak, który nazywał się Pedro, a ponieważ byłem chudy, zaczęto mnie nazywać w ten sposób.

Presezon z Barceloną: Zacznę ten sezon z Barceloną 12 sierpnia. Zobaczymy, co się wydarzy.

Napięcie: Nerwy są normalne ze względu na zawodników, z którymi się tam zobaczę. Przyjadę bardziej zrelaksowany, ponieważ byłem w Segunda i zdobyłem doświadczenie.  

Chęci na rozpoczęcie sezonu: Chcę, żeby już się zaczął i żebym zobaczył, czy będę miał miejsce w Barcelonie.

Real Madryt: Dwa czy trzy lata temu pojechałem tam na testy. Byłem przez tydzień, ale powiedzieli mi, żebym dalej pracował, że nie liczą na mnie. Nie chcieli mnie sprowadzić.

Barça: Kontrakt z Barceloną podpisałem przed zakończeniem ubiegłorocznego presezonu. To było moje marzenie od dziecka.

Trenowanie z Messim: Kiedy go zobaczę, będę trochę zdenerwowany. Jest najlepszy na świecie. Jednak na boisku zapominam, z kim gram, i przechodzę nad tym do porządku dziennego. Jestem podekscytowany poznaniem wszystkich, są świetni i będę się bardzo cieszył, biorąc udział w presezonie, a jeśli zostanę, rozgrywając cały sezon w klubie.

Cel: Postaram się zostać w pierwszym zespole, grać jak najwięcej i mieć minuty, aby nadal się rozwijać.

Styl Barcelony: Obserwuję go od dzieciństwa, lubię ten futbol i mogę dobrze się do niego dopasować. Lubię styl związany ze współpracą i posiadaniem piłki.

Największa zaleta: Drybling. Nie jestem bardzo szybki, moją największą zaletą jest drybling i zwinność.

Rzecz do poprawy: Aspekt fizyczny. W Segunda División dał mi się we znaki, gdzie rywale zderzają się z tobą i przesuwają cię o trzy metry.

Możliwe wypożyczenie: Podchodziłbym do tego pozytywnie, jeśli nie będę miał szans. Są oferty od drużyn niemieckich, które są bardzo dobre. Nie miałbym problemu ze sprawdzeniem się poza Hiszpanią, najważniejsza jest gra i ciągły rozwój. Po przybyciu muszę pracować najmocniej jak się da, żeby móc zostać. Zobaczymy, czy będę miał szansę zrealizować marzenie z dzieciństwa.

Rodzina: Mój ojciec ma klub kibica Barcelony na Teneryfie, jestem culé od dziecka. Moi rodzice zawsze są ze mnie dumni i dawali mi rady, żebym nie odleciał, co jest bardzo ważne. Widzieliśmy już piłkarzy, którzy się wyróżniają, a później przegrywają, ponieważ przestają skupiać się na futbolu. Jestem bardzo wdzięczny rodzicom, a ich rady pozwalają mi robić postępy.

Idol: Moim idolem zawsze był Iniesta, ze względu na to, jak grał. Był bardzo sprytny, nikt nie odbierał mu piłki. Teraz podoba mi się De Jong czy Laudrup, którego mój ojciec pokazywał mi na wideo.

Prasa: Czasem wywiera presję tytułami porównującymi cię z innymi piłkarzami. Odbieram to jako motywację. Jeśli cię porównują, to dlatego, że spisujesz się dobrze.

Wideo z meczów: Obserwuję wszystkie spotkania, które mogę. Uwielbiam patrzeć na futbol i przede wszystkim oglądam powtórnie moje pojedynki, żeby zobaczyć, gdzie popełniam błąd.

Dom w Barcelonie: Wciąż nie mam żadnego. Przyjadę z moim bratem, który uczy się gotowania, więc będzie mi robił posiłki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie pojechał na testy w koszulce Barcy

Ciekawe kiedy chłopak sobie u nas pogra.

Rzecz do poprawy: Aspekt fizyczny.
Riqui Puig nie lubi tego

Nie dziwie sie ze Real go nie wzia, 2-3 lata temu mial 15lat i mogl miec talencik ale nie wyrozniajacy, i byc moze ostatnie lata w Secunda spowodowaly eksplozje talentu, pewnosci siebie. Mamy szczescie

Mimo wszystko nie do końca rozumiem, jak ktoś, kto tak bardzo kocha Barçę, że ma nawet patelnię i garnki w jej barwach, może iść na testy do Realu.

17 lat, przechodzisz do TOP klubu w Europie, masz poukładane w głowie - talent :)
Powodzenia Pedri

"Presezon z Barceloną: Zacznę ten rok z Barceloną 12 lipca. Zobaczymy, co się wydarzy"
Chyba 12 sierpnia.