Sport: Barça wylatuje do Lizbony w czwartek, na miejscu bardzo restrykcyjne procedury bezpieczeństwa

Łukasz Lewtak

9 sierpnia 2020, 15:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona pokonała wczoraj na Camp Nou Napoli 3:1 i awansowała do Final 8 Ligi Mistrzów w Lizbonie. Kataloński Sport informuje dziś o bardzo restrykcyjnych procedurach bezpieczeństwa, jakim poddadzą się piłkarze i sztab Blaugrany w Portugalii.

UEFA już wcześniej przygotowała wszystkie szczegóły dotyczące podróży oraz pobytu najlepszej ósemki Ligi Mistrzów w Lizbonie. Barcelona ma wylecieć do stolicy Portugalii w najbliższy czwartek, 13 sierpnia, czyli dzień przed pojedynkiem ćwierćfinałowym z Bayernem Monachium. Katalończycy będą mieli wybór, czy odbyć ostatni trening przed meczem w specjalnym ośrodku udostępnionym im w Portugalii przez UEFA, czy w Ciutat Esportiva jeszcze przed wyjazdem. 

Po przyjeździe do Portugalii piłkarze i sztab szkoleniowy będą musieli poddać się bardzo restrykcyjnym procedurom bezpieczeństwa. Będą praktycznie umieszczeni w bańce, bez większego kontaktu ze światem zewnętrznym. Wszystko po to, aby za wszelką cenę uniknąć ryzyka zakażenia koronawirusem.

Przed wylotem do Portugalii zawodnicy, trenerzy oraz członkowie zarządu, którzy udadzą się do Lizbony, przejdą jeszcze ostatnie testy na obecność koronawirusa. Potem wszyscy członkowie ekspedycji Barçy większość czasu będą spędzać w specjalnie przeznaczonym dla nich hotelu, który będzie praktycznie zamknięty dla innych osób. Z hotelu zawodnicy, trenerzy i członkowie zarządu Barcelony będą mogli wyjść tylko wtedy, gdy będą udawać się na mecz lub na trening w miejscu wyznaczonym przez UEFA.

Jeśli Barcelona pokona Bayern Monachium, zostanie w Lizbonie przynajmniej tydzień i tam będzie przygotowywać się do półfinału oraz ewentualnego finału 23 sierpnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Możemy ich pokonać musimy pierwsi strzelić bramkę co jest istotne i aby Barca wyszła na pojedynek mocna psychicznie każdy musi dac z siebie ponad wszystko A nawet więcej

Życzę Barcy jak najlepiej i chciał bym ich obejrzeć w finale z Atletico... Ale najpierw Bayer a potem Pep i jego sfora

To Dembele leci czy nie? Pozwolenie dostał ktoś coś wie?

Mam nadzieje, że Barca będzie w stanie pokazać się z Bayernem tak jak z Napoli w 1 połowie. Wtedy możemy zachować myśli o ewentualnym półfinale.

To tylko Bayern .... Barca to Barca . To Lewandowska ma się bać a nie my .

Niestety Barca z taką grą nie pokona Bayernu :( (obym się mylił)!!!!