Sport: Do tej pory Barcelona zagrała zaledwie 31 oficjalnych meczów na Camp Nou w sierpniu

Maciej Łoś

8 sierpnia 2020, 19:00

Sport

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona zagra dzisiaj z Napoli na Camp Nou. Będzie to dość rzadka okazja do oglądania Barçy w tym miesiącu, ponieważ w całej swojej historii rozegrała zaledwie 31 oficjalnych meczów w sierpniu.

Z powodu klimatu panującego w Hiszpanii w lecie rozgrywa się bardzo niewiele meczów. Od momentu rozpoczęcia oficjalnych rozgrywek piłkarskich w tym kraju nowe sezony rozpoczynały się zwykle we wrześniu lub październiku. Dopiero w latach 90. zaczęto grać w sierpniu.

Jak podaje Sport, spośród 1602 oficjalnych meczów, które Barça rozegrała w swojej historii, zaledwie 31 miało miejsce w ósmym miesiącu roku. Pierwszą taką okazją był początek sezonu LaLigi 30 sierpnia 1986 roku. W tym spotkaniu Barça wygrała 2:0 z Racingiem Santander po dwóch golach Gary'ego Linekera. Następny raz miał miejsce dopiero osiem lat później. Wtedy to drużyna Johana Cruyffa wygrała dwumecz z Realem Saragossą. 

Najwięcej spotkań na Camp Nou w sierpniu rozegrano w 1997 roku. Wtedy to Barça mierzyła się w Lidze Mistrzów ze Skonto Rygą, w Superpucharze Hiszpanii z Realem Madryt i w LaLidze z Realem Sociedad. Wszystkie te pojedynki zakończyły się zwycięstwem Barcelony. Od tamtej pory, oprócz lat 2000, 2003, 2004 i 2007, Barça zawsze rozgrywała przynajmniej jedno oficjalne starcie na swoim stadionie w sierpniu. 

Barcelona wygrała 24 spotkania rozgrywane na Camp Nou w tym miesiącu, do tego zaliczyła trzy remisy i cztery porażki. Rozegrała 14 meczów w Superpucharze Hiszpanii, 13 w LaLidze i cztery w Lidze Mistrzów. W tych ostatnich rozgrywkach trzykrotnie mierzyła się z polskimi drużynami: raz z Wisłą Kraków i dwa razy z Legią Warszawa. Oprócz tego rozegrała także 85 meczów towarzyskich. 

Poleć artykuł