AS: Ronald Araujo został poddany przyśpieszonemu leczeniu, żeby mógł być dostępny do gry w dzisiejszym meczu

Maciej Łoś

8 sierpnia 2020, 15:30

AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Araujo znałazł się na liście powołanych na mecz z Napoli, jednak stało się to z przymusu przez brak wystarczającej liczby środkowych obrońców w kadrze. Urugwajczyk wciąż nie wyleczył do końca kontuzji kostki, dlatego otrzymał specjalne środki lecznicze, które przyśpieszyły powrót do gry.

Ronald Araujo doznał urazu dwa tygodnie temu podczas meczu play-offów, w których Barcelona B walczyła o awans do Segunda División. W normalnych warunkach Urugwajczyk potrzebowałby około 21 dni przerwy, jednak z powodu problemów kadrowych Barcelony jego leczenie musiało zostać przyśpieszone. W spotkaniu z Napoli nie będzie mógł bowiem zagrać Samuel Umtiti, a kontuzję złapał również inny stoper rezerw Jorge Cuenca.

Jak podaje AS, z tego powodu w piątek Araujo otrzymał specjalne leki, dzięki którym proces leczenia uległ skróceniu. Urugwajczyk najprawdopodobniej i tak nie wyjdzie w pierwszym składzie, jednak lekarze woleli dmuchać na zimne i przygotowali go do ewentualnej gry. Stoper otrzymał zastrzyk z kortyzolu i środki przeciwbólowe, dzięki czemu nie będzie czuł dyskomfortu w kostce. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i to jest zawodnik, który się godzi na zalecane środki medyczne klubu, a nie jak bezużyteczny Umtiti, który się buntuje i chodzi do szamana.

Ketonal forte i jazda

Lepiej aby nie musiał wychodzić do gry stoperzy aż tak nie biegają.

Fajnie byłoby aby Setien mógł na niego liczyć, oczywiście w 100% zdrowego.