David Ospina: Futbol to święto i granie w takich okolicznościach jest trudne

Dariusz Maruszczak

7 sierpnia 2020, 19:45

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Bramkarz Napoli David Ospina uczestniczył w konferencji prasowej przed meczem z Barceloną. Kolumbijczyk wypowiedział się m.in. na temat gry przy pustych trybunach, rywalizacji z Messim i rozwoju jego drużyny.

Jak Napoli podejdzie do rywalizacji z Barceloną?

Przyjechaliśmy z wielką motywacją po tygodniu dobrych przygotowań. Wiemy, jak ważny jest ten mecz, i znamy jakość rywali. Mamy nadzieję, że wykonamy naszą pracę oraz to, co przygotowaliśmy, i uzyskamy dobry rezultat.

Co zmieniło się od marca?

Napoli wciąż się rozwija. Trener wypowiadał się jasno na temat jakości piłkarzy, jakich ma, i zna drogę. Mamy nadzieję, że będziemy nią podążać i wykorzystamy każdą okazję, która się pojawi.

Obawiacie się Messiego?

Wiemy, kim jest Lionel. Wielokrotnie miałem okazję się z nim zmierzyć w meczach naszych południowoamerykańskich reprezentacji. Wiemy, że jest wyjątkowym piłkarzem, który może wstrząsnąć spotkaniem jedną swoją akcją. Musimy być uważni przez cały czas, pomagać sobie zespołowo w razie potrzeby i być bardzo skoncentrowani.

Jak wygląda wasza rywalizacja z Meretem?

Mamy bardzo dobre relacje, wiele rzeczy robimy razem. Trener zadecyduje, kto zagra. Chcemy robić to, co najlepsze dla zespołu.

Grałeś już na Camp Nou przy udziale publiczności. Jaką przewagę może dać to, że nie zagracie przy 90 tysiącach kibiców?

To trudna sytuacja dla wszystkich piłkarzy, ponieważ futbol to święto i granie w takich okolicznościach takie nie jest. To ciężkie, ale musimy jednak skoncentrować się na naszej grze, żeby osiągnąć taki wynik, jaki chcemy.

Jak oceniasz ten sezon Napoli?

To był dość szczególny sezon. W lidze włoskiej straciliśmy wiele punktów na początku, co ostatecznie uniemożliwiło nam bycie wyżej w tabeli. Myślę jednak, że Napoli robiło wiele rzeczy dobrze, mamy świetnych piłkarzy i chcemy osiągać ważne rzeczy dla tego klubu.  

Poleć artykuł