Mundo Deportivo: Bartomeu chce przedłużyć umowy z Rakutenem i Beko do 2022 roku

Łukasz Lewtak

7 sierpnia 2020, 12:00

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Dziennikarz Mundo Deportivo Miguel Rico informuje dziś, że Josep Maria Bartomeu negocjuje przedłużenie umów sponsorskich z Rakutenem i Beko o przynajmniej jeden sezon, do 2022 roku.

Obecne umowy Barcelony z Rakutenem i Beko wygasają w 2021 roku, czyli w czasie wyborów prezydenckich w klubie. Aby nie stawiać nowego zarządu pod ścianą, Josep Maria Bartomeu negocjuje przedłużenie współpracy o 12 miesięcy, do 2022.

Rakuten płaci obecnie Barcelonie 55 milionów euro rocznie (plus ew. bonusy za trofea), a Beko - 19 milionów. Obie firmy są skłonne przedłużyć współpracę z katalońskim klubem, ale w związku z pandemią chcą płacić mniej. Barça oczywiście chciałaby zarabiać więcej od sponsorów, ale w obecnej sytuacji wynegocjowanie takich warunków może okazać się niezwykle skomplikowane i na Camp Nou są tego w pełni świadomi.

Miguel Rico podaje, że Josep Maria Bartomeu chce być uczciwy wobec nowego zarządu wyłonionego w wyborach w 2021 roku. Obecny prezydent negocjuje w tej chwili przedłużenie umów sponsorskich na jak najlepszych warunkach jedynie na sezon 2021/22, tak aby nie zostawiać nowego zarządu bez sponsora w lecie 2021, ale jednocześnie nie wiązać klubu długoletnią umową na niemal całą kadencję kolejnych władz, ograniczając w ten sposób ich pole manewru w zarządzaniu. Bartomeu rozpoczął już rozmowy z Rakutenem, a wkrótce ma prowadzić także negocjacje z Beko.

Barcelona musi działać szybko, ponieważ w temacie sponsorów wydaje się, że czas nie działa na jej korzyść. Im dłuższa zwłoka, tym mniejsza szansa na przedłużenie współpracy na takich samych warunkach, a większa na obniżenie przychodów od sponsorów. Do tego dochodzi też sytuacja z firmą Nike, z którą Barça ma umowę do 2028 roku. Na jej podstawie klub zarabia od 105 do 155 milionów, ale obecnie relacje pomiędzy Blaugraną a amerykańskim przedsiębiorstwem nie są najlepsze z powodu błędu przy produkcji koszulek na nowy sezon, których Duma Katalonii nie może w tym momencie sprzedawać. To również przyczynia się do tego, że Josep Maria Bartomeu chce zabezpieczyć przychody od sponsorów dzięki przedłużeniu umów z Rakutenem i Beko do 2022 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Intel nadal jest na „lewej” stronie koszulki?

Oby mu się to nie udało, fajnie gdyby znów Qatar Airways przejęło sprawy.
Te reklamy z marchewkami, pralkami i lodówkami, już mnie przerażają :P
Wolę linie lotnicze szejków.
Komentarz usunięty przez użytkownika