Clement Lenglet: Mamy niewielką przewagę, ale przeciwko Napoli musimy rozegrać bardzo dobry mecz

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 19:00

FCBarcelona.es

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet opowiedział o sobotnim meczu z Napoli w rozmowie z oficjalnymi mediami FC Barcelony.

Rywal: Trudno jest wygrać z Napoli, w pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy 1:1. Mamy więc małą przewagę, ale nie jest ona za duża. Będziemy musieli dobrze zagrać, by awansować i polecieć do Portugalii. Potem powalczymy, by zajść jak najdalej.

Mertens: Nie mogłem grać przeciwko niemu w pierwszym meczu, ale spotkaliśmy się w presezonie. Jest bardzo szybki na pierwszych trzech metrach, dobrze się porusza i lubi biegać za obrońcami. Pod bramką jest zabójczy, strzelił ładnego gola w pierwszym starciu.

Wzór: Zawsze lubiłem oglądać grę innych obrońców, bo choć to nie na nich skupia się uwaga w mediach, to tacy piłkarze jak Laurent Blanc czy Gerard Piqué zawsze mnie inspirowali. Byli dla mnie wzorami.

Początki: Zacząłem grać w linii pomocy, ale w wieku 11 lat przeszedłem do większego klubu i tam zobaczono we mnie cechy obrońcy.

Europejscy napastnicy: Lewandowski jest bardzo zdolny i dobry pod bramką oraz w polu karnym. Gra też fizycznie i trzeba na niego ciągle uważać, bo może zrobić różnicę na boisku. Trudno jest też bronić przeciwko Lukaku, bo to duży i silny zawodnik. Wolę nie być zbyt blisko niego, by nie mógł się obrócić. Rashford jest bardzo szybki na pierwszych metrach i trzeba sprawić, by nie mógł obrócić się przodem do bramki. Z kolei Mane i Salah świetnie się uzupełniają z Firmino, który tworzy dla nich wolną przestrzeń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Aktualnie reprezentujemy taki poziom ze musimy obawiać sie o wynik w meczu ze średniakiem europejskim i to grając u siebie. Przykre.

Lenglet prowadź nasza obronę mistrzu :)

Jest dobry kurs na awans Napoli.
Moim zdaniem aż za dobry biorąc pod uwagę naszą słabą i chimeryczną dyspozycję.

Muszą wyjść z nastawieniem na strzelanie bramek bo inaczej jak Napoli nam strzeli choćby jedną bramkę to będziemy w czarnej .....

Przewagi to my żadnej nie mamy i muszą zagrać na 100%bo Napoli na pewno zagra na maxa

"Mamy więc małą przewagę, ale nie jest ona za duża" - interesujący kwiatek językowy