Mundo Deportivo: Barça B planuje kupno przynajmniej trzech piłkarzy

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 16:00

Mundo Deportivo

2 komentarze

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo opisuje, jak będzie wyglądała kadra Barçy B w przyszłym sezonie
  • Planowane jest kupno przynajmniej trzech zawodników
  • Istnieje grono piłkarzy, których przyszłość jest na razie niepewna

Jest już niemal pewne, że FC Barcelona B zagra w przyszłym sezonie w Segunda División B. W związku z tym w minionym tygodniu zakończono już planowanie kadry i, jak dowiedziało się Mundo Deportivo, dojdzie do wielu zmian.

Na razie pewne miejsce w zespole ma ośmiu piłkarzy: Lazar Carević, Dani Morer, Santiago Ramos Mingo, Ferran Sarsanedas, Hiroki Abe, Mingueza, Jandro i kontuzjowany Labinot. Do nich dołączą powracający z wypożyczeń Lucas de Vega (z Cartageny) i Arnau Comas (z Olotu). Pozostałe miejsca zajmą gracze juvenilu A. Oprócz tego uzgodniono, że dokona się przynajmniej trzech transferów oprócz potwierdzonego już przyjścia Gustavo Mai i Souleymane Awa.

Celem klubu jest kupno trzech zawodników poniżej 23. roku życia, którzy posiadają już pewne doświadczenie, tak jak np. Akieme. Obrońca mimo młodego wieku dał drużynie doświadczenie. Barça B chce pozyskać środkowego obrońcę, pomocnika i środkowego napastnika. Oprócz tego rozważane jest zakontraktowanie prawego obrońcy, ponieważ obecnie w kadrze znajdą się tylko Morer i przechodzący z juvenilu Rosanas, który leczy poważną kontuzję.

García Pimienta rozpocznie presezon z bardzo młodą grupą zawodników. Mundo Deportivo podaje, że w przypadku kupienia środkowego obrońcy sprzedany zostanie Ramos Mingo lub Igor. Josep Jaume prawdopodobnie odejdzie na wypożyczenie, tak jak w tym sezonie miało to miejsce z Comasem. Nie wiadomo jeszcze, jaka przyszłość czeka Labinota Kabashiego, którego trapiły urazy. Z juvenilu awansują Arnau Tenas, Igor, Rosanas, Mika, Moriba, Nico, Álvaro Sanz, Gerard, Nils i Konrad de la Fuente.

Barcelona wysłuchuje ofert za takich zawodników jak Rey Manaj, Matheus czy Ludovit Reis, a Araujo, Ansu Fati i Riqui Puig na stałe awansują do pierwszego zespołu. Peña, Akieme, Cuenca, Monchu i Collado czekają, aż klub oznajmi im swoje plany. Możliwe, że zostaną wypożyczeni, by grać regularnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moriba, Gerard, Konrad - znów będzie dla kogo śledzić losy Barcy B.
Fajnie że rok po roku pojawiają się zawodnicy z aspiracją do gry przynajmniej jako uzupełnienie pierwszego zespołu, a raz na jakiś czas taki Puig czy Fati robi nadzieję na lepsze jutro. Takim zawodnikiem może być Moriba, ma wszystko czego potrzebuje pomocnik więc oby głowa wytrzymała, a za dwa lata z Ryśkiem i Frenkiem mogą rządzić w pomocy