Josep Maria Bartomeu: Transfer Arthura był jego pomysłem

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 19:56

Sport

93 komentarze

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu dziennikowi Sport. Jego pełna treść zostanie opublikowana jutro, ale już dziś możemy zapoznać się z niektórymi wypowiedziami prezydenta Barcelony.

Bartomeu wyjawił, że pomysł transferu do Juventusu był autorstwa samego Arthura: - to piłkarz, który nie mógł przedłużyć umowy za taką kwotę, jakiej by chciał, otrzymał lepszą ofertę, powiedział nam o tym, a my nie mogliśmy jej wyrównać. Postanowił odejść i wtedy zorganizowano operację.

Prezydent bardzo skrytykował późniejsze działania pomocnika: - to, co zrobił Arthur, jest brakiem szacunku dla kolegów, ponieważ drużyna chce dobrze spisać się w Lidze Mistrzów. Zabrakło mu też szacunku dla klubu. To nielogiczne, że zawodnik chce się usunąć, grając o tak ważne trofeum. To nieuzasadnione i niezrozumiałe. Doszliśmy do porozumienia, że do zakończenia sezonu Ligi Mistrzów Arthur pozostanie w Barcelonie. Ma swoją wartość w zespole i mógłby na pomóc.

- Arthur nie wrócił z krótkich wakacji. To nieakceptowalny brak dyscypliny. Z tego powodu wszczęliśmy dochodzenie, ponieważ nie ma żadnego powodu, który usprawiedliwiłby jego nieobecność. Zadzwonił do nas i powiedział: „nie wrócę, zostaję w Brazylii”. To jego decyzja. Nikt mu na to nie pozwolił – jasno stwierdził Bartomeu.

Następnie Katalończyk skomentował również sytuację Quique Setiena: - ma ważny kontrakt. Kiedy go zatrudniliśmy, wyjaśniliśmy, że mówiliśmy o projekcie na ten sezon i na cały kolejny. Nie można oceniać trenera po kilku miesiącach i sezonie przedzielonym pandemią. Arturo Vidal sam powiedział, że piłkarze mieli mało czasu na poznanie szkoleniowca i na pracę. Nigdy nie myśleliśmy o zmianie trenera. Wiem, że pojawiły się jakieś informacje, że jeśli przegra dwa mecze, zastąpi go Pimienta, ale nigdy nie było o tym mowy. Ani z Abidalem, ani z Planesem czy zarządem. Setien jest naszym trenerem. Z nikim nie rozmawialiśmy, z Laurentem Blankiem też nie. Z Xavim tak, bo mamy dobre relacje, ale on niedawno przedłużył umowę. Pewnego dnia do nas przyjdzie, on zdecyduje kiedy.

- Nie otrzymaliśmy formalnych ofert za Ansu Fatiego, ale pojawiło się zainteresowanie kilku klubów. Odmówiliśmy. Ansu nie jest na sprzedaż. Jest niezwykle ważny dla przyszłości klubu. Reprezentuje La Masię, która szkoli piłkarzy awansujących do pierwszego zespołu – zakończył prezydent.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obludniku skończysz w więzieniu za te wszystkie kłamstwa.

@antymadrista1 no za jakie?

@jolowanila skończy jak Rossel zobaczysz.

@antymadrista1 Rossel wyszedł, bo okazało się że był niewinny. Tak dla przypomnienia.

@antymadrista1 kolega juz ci wyjasnil... Nie feruj kolego wyrokow, bo sammozesz stac sie ich ofiara!

@jolowanila transfer Neymara to Barcy był pełen dziwnych umów, umowy z katarczykami również pełne niejasności, zadyma z Johanem Cruyffem za czasów Rossela, teraz Barca gate oraz masa chybionych transferów. Barto to gnida i musi odejść jak najszybciej.

@antymadrista1 a Laporta nie mial chybionych transferow?! To, że jest medialna nagonka nie swiadczy o winie kogokolwiek! Poki nie ma wyroku sadu to ty sobie mozesz tam domniemywac co chcesz, a prawda jest prawda i nie lezy po srodku!

@jolowanila śmieszny jestes i żałosny

@antymadrista1 na szczeascie to tylko opinia pryszczatego gnojka!

@jolowanila znawca ludzi z Ciebie taki sam jak piłki czyli mniej niż zero.

@antymadrista1 nie trzeba byc "znawcą ludzi", zeby wyczuc, kto kryje sie pod takimi komentarzami... Pozyjesz jeszcze kilka latek, sam zobaczysz misiu :)
« Powrót do wszystkich komentarzy