Sport: Hiszpański rząd nie przewiduje wpuszczenia kibiców na stadiony we wrześniu

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 16:00

Sport

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Już za półtora miesiąca, 12 września, wystartuje kolejny sezon LaLigi. Jak podaje Sport, na razie wyklucza się możliwość wpuszczenia kibiców na stadiony, mimo że początkowo przewidywano taki scenariusz.

Dziennik skontaktował się ze źródłami z LaLigi i dowiedział się, że mecze będą rozgrywane tak jak dotychczas. Nie zezwoli się nawet na wpuszczenie na stadiony 25% kibiców. Jeszcze kilka tygodni temu prognozy były bardziej optymistyczne i mówiono o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Teraz liczba zakażonych rośnie i pojawiają się nowe ogniska w całym kraju, co sprawiło, że hiszpański rząd wykonał krok do tyłu.

Wyższa Rada ds. Sportu jest organem, który podejmie ostateczną decyzję. Ustalono to w specjalnym królewskim dekrecie opublikowanym 9 czerwca, który mówi: „w przypadku LaLigi i Ligi ACB decyzje podejmować będzie CSD po konsultacji z organizatorem rozgrywek, Ministerstwem Zdrowia i wspólnotami autonomicznymi. Decyzje tego organu będą podejmowane przede wszystkim na podstawie warunków sanitarnych oraz w celu ochrony sportowców i osób uczestniczących w wydarzeniach i rozgrywkach”.

Teraz nie wydaje się, by rząd miał wyrazić zgodę na wpuszczenie kibiców na stadiony. Będzie to miało ogromny wpływ na finanse klubów Primera i Segunda División, które liczyły na odzyskanie części zarobków już od września.

Poleć artykuł