Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 12:30

Mundo Deportivo, Sport, Calciomercato

54 komentarze

Fot. Getty Images

Sport informuje dziś o zainteresowaniu Manchesteru City Sergim Roberto. Z kolei Mundo Deportivo opisuje sytuację w gronie bramkarzy FC Barcelony.

Sergi Roberto

Sport: Barcelona i Manchester City od dłuższego czasu mówią o wymianie bocznych obrońców, a celem numer 1 Anglików jest Roberto. Katalończycy chcieliby jednak oddać Semedo, a zatrzymać wychowanka. Operacja utknęła w martwym punkcie do momentu, w którym zaczęto włączać w nią Érica Garcíę. City wciąż chciałoby zatrzymać obrońcę u siebie, ale nie będzie o to łatwo. Sergi nie chce odchodzić i na razie nie rozważy żadnej oferty. Do ostatecznych negocjacji dojdzie za kilka tygodni.

Ivan Rakitić, Rodrigo Bentancur

Calciomercato: Może dojść do kolejnej wymiany między Barceloną a Juventusem. Katalończycy są zainteresowani 23-letnim Bentancurem i ofertują Rakiticia + 30 milionów euro. Urugwajczyk mógłby być idealnym zastępcą Sergio Busquetsa.

Neto, Iñaki Peña

Mundo Deportivo: Przyszłość obu bramkarzy jest ze sobą powiązana. Jeśli Neto zostanie, prawdopodobnie Peña poszuka nowego klubu. Mowa o wypożyczeniu, ponieważ Barcelona wciąż liczy na niego w przyszłości. Ofert nie brakuje. Rolę trzeciego golkipera przejmie Arnau Tenas, który znajduje się w hierarchii przed Lazarem Careviciem.

Tymczasem sprzedaż Neto może okazać się trudna, ponieważ Barcelonie pozostało do zamortyzowania prawie 20 milionów euro z jego transferu. Chciałaby go więc sprzedać własnie za taką kwotę, a wartość bramkarza wg Transfermarkt to tylko 14,5 miliona. Rola zmiennika również mu nie pomogła.

Matheus Pereira

Mundo Deportivo: Barça nie widzi dla niego przyszłości w rezerwach. Zapłaciła za niego 8 milionów euro i nie wydaje się prawdopodobne, by odzyskała tę kwotę. Być może zdecyduje się go wypożyczyć.

Monchu

Mundo Deportivo: Najnowszą opcją dla pomocnika jest Celta prowadzona przez Oscara Garcíę. Barça chce sprzedać Monchu, by na nim zarobić, ale pragnie również zachować nad nim kontrolę.

Éric García

Sport: Transfer jest tylko kwestią czasu. Barcelona będzie negocjować z City po zakończeniu Ligi Mistrzów, a jesli nie dojdzie do porozumienia, sprowadzi obrońcę za darmo w 2021 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Że niby chcemy oddać Semedo zamiast Roberto? Czy jest tu jakaś siekiera? To tak jakby w samolocie odrąbać prawe skrzydło i próbować lecieć tylko na lewym. Semedo gwiazdą nie jest, ale dzięki niemu raz na jakiś czas prawa strona żyje.

@Avatarr Skoro nie możemy z nim podpisać nowego kontraktu, to sprzedarz Semedo ma więcej sensu niż Roberto

@Avatarr w twojej wypowiedzi jest niewielki błąd.

Nie raz na jakiś czas a bardzo często żyje.
Nie prawa strona a lewa.
Nie nasza a rywali.

@Destuuur twój argument jest solidny, szanuję. Jakbym mógł tylko wtrącić, że sprzedaż pisze się przez "ż", to w przyszłości Twoje zdanie będzie wyglądać znacznie lepiej.

@Avatarr mam nadzieję, ze wizja oddania Semedo jest bliska. Ten koleś jest totalnym zerem obronnym. Co z tego, że może dwa dryblingi i z jedno wejście pokaże w meczu jak w obronie nie raczy nawet się cofać. Roberto nakrywa go czapką w defensywie a jak pozwolić mu na granie na skrzydle to też tragdii nie ma. Nelson to jednowymiarowy gracz.

@Avatarr Dziękuje za poprawę błędu. Równocześnie chciałbym ci zwrócić uwagę, że zdanie rozpoczynamy wielką literą (gdy chcesz kogoś poprawić samemu najpierw upewnij się, że nie popełniasz błędu na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawej)

@Destuuur zdanie rozpoczęło się małpą i Twoją nazwą użytkownika. Pozdrawiam.

@Destuuur rozpoczęcie zdania małą literą to zwykle lenistwo (jak u mnie). Napisanie takiego byka oznacza brak podstaw ortografii. Żenada, że próbujesz się bronić
« Powrót do wszystkich komentarzy