Humberto Maschio: Widziałem wiele legend, ale najlepszy w historii jest Messi

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 10:13

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Humberto „Bocha” Maschio jest jedną z legend argentyńskiej piłki oraz idolem kibiców Racingu. Teraz wyraził swoje zdanie na temat tego, kto jest najlepszym piłkarzem w historii.

- Widziałem Di Stéfano, Pelé, Maradonę, Cruyffa… Wszystkich. Najlepszy jest jednak Messi. Z niektórymi z wymienionych się mierzyłem i najlepszy jest Leo. Di Stéfano, Pelé, Maradona i Cruyff, choć ten ostatni nieco mniej, byli geniuszami. To świetni piłkarze każdy w swojej epoce, ale wtedy szybkość była inna. Przeanalizujcie gole Messiego. On strzela pod stopami rywali,  z zasłoniętym bramkarzem, to sprawia, że jest jeszcze większy – powiedział 87-latek.

- Leo nie biega dużo na boisku, ale kiedy to robi, ma tę zaletę, że piłka jest ciągle przyklejona do jego stopy. Widziałem niezwykle szybkich zawodników, ale kiedy mieli piłkę, ich szybkość spadała. Tymczasem Messi robi to fantastycznie – dodał Maschio.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nazwał bym to tak: atomowa "koza" z innej planety

W samo sedno ,mam takie samo zdanie ;)

ciężko się nie zgodzić

Nic dodac, nic ująć. Każdy kto sie dobrze zna na pilce o tym wie. Po prostu King of the history football.

Coś mi się wydaje, że gdyby współczesnym piłkarzom przyszło biegać na łące, w ciężkich skórzanych buciorach i kopać piłkę lekarską to też by tacy szybcy nie byli więc według mnie to żadna argumentacja.
Oczywiście Messi stoi w pierwszym szeregu najlepszych w historii. Nie sposób jednak obiektywnie porównać samej gry.

W piłce najtrudniejsze techniki to skuteczne dryblingi, gra balansem ciała. A dryblingi przy pełnej szybkości z piłką przy nodze to sztuka na najwyższym poziomie osiągalnym , moim zdaniem, tylko u 2 mistrzów Ronaldo (ten prawdziwy) i Messiego. Nikt nie potrafi operować piłką przy wielkiej szybkości jak oni. Proszę nie wymienić tu CR7 bo to obraza dla prawdziwych wirtuozów techniki piłki. Ten CR7 potrafił od czasu do czasu szybko biegać z piłką jak grał w MU i tylko tam. Ale biegać szybko z piłką to co innego jak biegać i dryblować z piłką. Tak jak on to potrafiło wiele byłych i obecnych lepszych piłkarzy jak np. Mbappe. Ale posiąść sztuki na najwyższym poziomie tylko Ronaldo i Messi.
Głos rozsądku :)

Święte słowa panie polać mu