AS: Pierwszy sezon Frenkiego de Jonga w Barcelonie nie był najlepszy

Julia Cicha

31 lipca 2020, 21:00

AS

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Sprowadzenie Frenkiego de Jonga miało być jednym z najważniejszych transferów Barcelony w ostatnich latach. Holender nie zaliczył jednak najlepszego sezonu i nie pokazał formy, którą widzieliśmy, gdy w barwach Ajaksu mierzył się z Juventusem i Realem.

AS uważa, że problemem pomocnika nie są statystyki, choć w tej kampanii ma on na koncie tylko dwa gole i kilka asyst. Zadaniem De Jonga jest jednak przede wszystkim nadawanie grze dynamiki i dyrygowanie grą w trakcie spotkań. Oprócz kilku wyjątków (jak z Valencią czy Eibarem) nie pokazywał tego na boisku. Zdaniem ASa szczególnie rozczarowujące były jego występy z Realem Madryt, w których został zdominowany w środku pola i nie zrobił różnicy na boisku.

Dziennik dodaje, że Holender zaadaptował się w mieście szybciej niż w klubie. W Ajaksie był przyzwyczajony do wymieniania się pozycjami, a później trudno było mu zmienić pozycję w Barcelonie i grać bardziej z przodu, ponieważ status Busquetsa jest nienaruszalny. Zauważył to np. Ronald Koeman, który ostrzegał, że Frenkie lepiej spisałby się nieco cofnięty. Dodatkowo pomocnik jest teraz w zespole, przeciwko któremu rywale zazwyczaj zamykają się pod bramką. Barça gra teraz wolno, a brak miejsca nie pozwala na przełamywanie linii przeciwnika i wbieganie na wolną przestrzeń. Wszystkie te czynniki nie działają na korzyść De Jonga.

- Jestem zadowolony, ale nie całkiem usatysfakcjonowany z mojego pierwszego sezonu – powiedział Holender przed wznowieniem rozgrywek. Nie spodziewał się jednak wtedy, że wkrótce potem dozna kontuzji i straci wiele meczów. Teraz czeka na Ligę Mistrzów i musi zrobić krok do przodu, szczególnie pod nieobecność Busquetsa i Vidala. Zdaniem ASa spotkanie z Napoli w dużej mierze naznaczy jego pierwszy sezon w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie chce się znów powtarzać ale ktokolwiek wejdzie w ten nasz bajzel ma po prostu zjazd w dół. Wydaje się, że najlepszego młodego pomocnika w Europie nie da się zmarnować ale wiele rzeczy się wydawało... Niestety musimy przetrwać jeszcze jeden sezon z tym cyrkiem.
« Powrót do wszystkich komentarzy