Mundo Deportivo: Klub nie wierzy w awans Barçy B do Segunda w przypadku spadku Fuenlabrady

Julia Cicha

30 lipca 2020, 18:20

Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Zawieszenie meczu Deportivo z Fuenlabradą z powodu wielu przypadków zakażenia koronawirusem w drugim z zespołów wywołało wielkie zamieszanie w LaLidze. Niedawno pisaliśmy, że klub może zostać nawet ukarany spadkiem do Segunda División B, co otworzyłoby szansę na awans Barçy B, która przegrała w ostatnim spotkaniu playoffów z Sabadell.

Dzisiaj Mundo Deportivo pisze, że wciąż nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ukarany zespół. Dodaje jednak, że w przypadku spadku najbardziej prawdopodobnym wyjściem będzie pozostanie w lidze Deportivo lub Numancii. Barcelona uważa, że „presja ze strony Deportivo i Numancii w celu pozostania w Segunda A byłaby bardzo silna”.

Źródła prawne z klubu, z którymi skonsultował się dziennik, nie wierzą w awans Barçy B, ponieważ „trudno będzie o spadek Fuenlabrady, która podróżowała za pozwoleniem Javiera Tebasa, co pewnie uwolni ją od sankcji. Do tego presja ze strony Deportivo i Numancii będzie bardzo silna. Włączenie w to Barcelony wydaje się próbą zrobienia z niej sojusznika w wojnie mającej na celu usunięcie Tebasa ze stanowiska prezesa LaLigi. Z tego powodu potrzebna jest duża ostrożność”.

Poleć artykuł