AS: Clement Lenglet - podstawowy zawodnik z pensją rezerwowego

Maciej Łoś

26 lipca 2020, 09:30

AS

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet był w tym sezonie piątym najczęściej wykorzystywanym zawodnikiem Barcelony. Francuz to bez wątpienia jeden z najważniejszych piłkarzy w zespole, a mimo to jego pensja jest zdecydowanie niższa niż pozostałych członków pierwszego składu.

Wiele mówi się o przedłużeniu kontraktu z Markiem-André ter Stegenem i Ansu Fatim, jednak są w kadrze zawodnicy, którzy również zasłużyli na nową umowę i podwyżkę. Chodzi przede wszystkim o Clementa Lengleta. Francuz dołączył do Barçy przed sezonem 2018/2019 z Sevilla za kwotę 35 milionów euro i związał się z nowym klubem na pięć lat. Jak podkreśla dziennik AS, jego rozwój był tak dobry, że jego obecne zarobki nie odpowiadają statusowi w drużynie.

Lenglet w wyniku znakomitej formy i problemów zdrowotnych Samuela Umtitiego stał się podstawowym partnerem Gerarda Piqué na środku obrony. W tym sezonie był piątym najczęściej wykorzystywanym piłkarzem Barçy - zagrał w 42 meczach i przebywał na boisku przez 3238 minut. Pod względem finansowym Francuz jest jednak dopiero na 17. miejscu na liście płac pierwszej drużyny. 

Wspomniany wyżej Samuel Umtiti zarabia 12 milionów euro, podczas gdy Clement Lenglet otrzymuje pensję czterokrotnie niższą od swojego rodaka. Francuz rozważa przedłużenie kontraktu z Barceloną, a klub chce go nagrodzić za dobrą formę. Z drugiej jednak strony obecna sytuacja finansowa może wpłynąć na ewentualną nową pensję obrońcy. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Problemem są zarobki innych nie Lengleta. Racja za taki sezon podwyżka, co do tego nie ma wątpliwości tylko na poziomie 5mln a nie 12. Jak niektórzy tutaj sugerują żeby dać tyle co Umtitiemu. Sami sobie zaprzeczacie. Narzekanie ze zarabiają dużo a sami mówicie żeby Lengletowi dać 12.
« Powrót do wszystkich komentarzy