Marca: Zmiana trenera Barcelony nie przyniosła żadnych rezultatów

Julia Cicha

17 lipca 2020, 16:00

Marca

51 komentarzy

Fot. Getty Images

W styczniu Josep Maria Bartomeu i dyrekcja sportowa Barcelony postanowili o zwolnieniu Ernesto Valverde i zatrudnieniu Quique Setiena. Jak opisuje dziś Marca, na niewiele się to zdało.

Barça zwolniła trenera po raz pierwszy od 17 lat, kiedy to pożegnano się z Van Gaalem. Było to o tyle zaskakujące, że drużyna odpadła z Superpucharu Hiszpanii, ale była też liderem tabeli ligowej. Marca wyjaśnia, że Éric Abidal opowiedział później, że niektórzy piłkarze byli przeciwni Valverde i nie trenowali tak, jak powinni. Do tego szkoleniowiec miał na sumieniu porażki z Romą i Liverpoolem, więc jego pozycja nie była zbyt mocna. Remisy z Realem i Espanyolem oraz przegrana z Atlético w Arabii Saudyjskiej przesądziły o decyzji, która była na tyle pospieszona, że klub nie znalazł nowego trenera z odpowiednim wyprzedzeniem. Próbował z Xavim, Koemanem i Pochettino, by ostatecznie postawić na Quique Setiena.

Zdaniem Marki po sześciu miesiącach widać, że ta zmiana nic nie dała. Wyniki pozostały bardzo podobne, a kiedy trzeba było nacisnąć najbardziej, po wznowieniu rozgrywek, zespół nie stanął na wysokości zdania, utracił pozycję lidera i mistrzostwo. Barcelona widzi, że gra też nie uległa poprawie, wciąż brakuje ustalonego schematu taktycznego, a trener próbuje różnych ustawień. Kantabryjczyk nie był póki co w stanie zaimplementować swoich pomysłów w drużynie.

Oprócz tego Setien nie zyskał sobie szatni. Część graczy miała ponoć nie być zadowolona z nowego rodzaju treningów, ponieważ była przyzwyczajona do wcześniejszej rutyny. Trenerowi brakuje autorytetu. Wg Marki Setien i Valverde ponoszą równą winę za niezdobycie przez Barcelonę mistrzostwa. Pod wodzą pierwszego z nich zespół stracił 15 punktów w 17 meczach, a drugiego – 17 w 19. Tymczasem Real poprawił swoją grę i zdobył mistrzostwo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od kiedy trener musiał przepraszać piłkarzy za to, że na nich krzyczał, bo się im biegać nie chciało, to ten zespół nie ma trenera

@AdolfVerloc Trener kóry sobie na to pozwala nie powinien być trenerem
konto usunięte

@sokot Dobrze powiedziane. W wielkich klubach musi byc trener z jajami, a nie taki, ktory daje sobie wejsc na glowe. W innym przypadku efekty sa takie, jakie widac u nas.
« Powrót do wszystkich komentarzy