Xavi Vilajoana: Na początku sezonu awans do Segunda División nie był priorytetem

Maciej Łoś

15 lipca 2020, 15:00

Sport, FC Barcelona

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Xavi Vilajoana udzielił wywiadu rozgłośni Catalunya Radio. Dyrektor odpowiedzialny za futbol młodzieżowy wypowiedział się w kwestii ewentualnego awansu Barcelony B do drugiej ligi.

- Oczywistym jest, że wywalczenie prawa do gry w Segunda División to krok do przodu dla rezerw klubu. Przede wszystkim dlatego, że zmniejsza się różnica poziomów, którą będą musieli pokonać  piłkarze aspirujący do gry w pierwszym zespole. Jest wielu zawodników, którzy potrzebują gry w wyższej lidze, ponieważ dla nich ewentualne dołączenie do seniorskiej drużyny byłoby zbyt dużą zmianą.

- Na początku sezonu awans do Segunda División nie był priorytetem, obecna sytuacja jest konsekwencją dobrej gry zawodników Barçy B. Jeśli wykonuje się odpowiednio swoją pracę, to później widać tego efekty. W tym przypadku nagrodą może być promocja do nowej ligi. 

- Jeśli chodzi o Riquiegio Puiga i Ansu Fatiego, to zależy od tego, czy będą potrzebni Quique Setienowi. Najważniejsze jest, by przebywali na boisku przez jak największą liczbę minut. Jeśli nie będzie to możliwe w pierwszej drużynie, zrobią to w rezerwach. 

Jandro Orellana podchodzi zmotywowany do play-offów

Młody pomocnik Barçy B już nie może doczekać się meczów decydujących o awansie do Segunda División. Powiedział to w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

- Po tej sytuacji, przez którą musieliśmy przejść wszyscy, mamy wielkie nadzieję i chęć do gry. Widać to podczas treningów, jesteśmy bardzo zmotywowani. Wygląda to podobnie jak podczas UEFA Youth League, którą wygrałem z Juvenilem. Tam też był neutralny stadion i trzy mecze, które decydowały o tytule. Robimy to z tym samym trenerem, z którym stworzyliśmy bardzo dobrą atmosferę. W tym przypadku będziemy walczyć o awans. 

Poleć artykuł