Esport3: Rakuten i Beko mogą renegocjować swoje umowy z Barceloną

Julia Cicha

14 lipca 2020, 10:24

Sport, Esport3

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Kryzys ekonomiczny wywołany pandemią koronawirusa uderza w Barcelonę na wiele sposobów. Jak podano w programie „El club de la mitjanit”, teraz klub może stracić część przychodów od sponsorów.

Główne firmy związane z Barçą: Rakuten i Beko również mają problemy finansowe z powodu kryzysu. W związku z tym klub ma obawiać się, że w najbliższych miesiącach sponsorzy zwrócą się do niego w celu renegocjacji kontraktów. Nie mówi się o rozwiązaniu współpracy, ale o zmianie umów, zmniejszając przychody FC Barcelony.

Jeśli te informacje się potwierdzą, Katalończycy będą musieli poszukać innych źródeł, by wypełnić cele postawione sobie w dziale sponsoringu. To kolejny problem klubu, po sytuacji związanej ze stratami ze sprzedaży koszulek wynikającymi z ich błędu fabrycznego. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To żaden problem. Sprzeda się de Jonga do Chelsea za 100 milionów, a w zamian kupi się Drinkwatera za 75 mln, i już znaczna część strat będzie pokryta

Ciekaw jestem czy będzie jakiś wyjazd podczas presezonu aby szukać sponsora.Są obostrzenia.Pewnie wyjazd byłby bez kibiców.Jeśli Barca straci tutaj kasę to może będzie szukać jeszcze kogoś.

Trzeba było oczko wcześniej puszczać do Qataru, dzisiaj by nie było takich problemów.

No niestety już wczoraj była o tym krótka rozmowa na forum. Do przewidzenia informacja :/ Będziemy jeszcze w czarniejszej d***e finansowej