MCM składa kolejny pozew przeciwko FC Barcelonie w sprawie reklam na budynku La Masii

Łukasz Lewtak

13 lipca 2020, 18:00

Cadena SER

3 komentarze

Fot. Getty Images

Jak informuje Cadena SER, firma MCM złożyła kolejny pozew przeciwko FC Barcelonie w sprawie umieszczania reklam na fasadzie budynku La Masii.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku firma MCM Publicidad SL złożyła pozew przeciwko FC Barcelonie, w którym domagała się rozwiązania umowy z powodu niewypełniania przez klub określonych obowiązków oraz nałożenia na Barçę grzywny w wysokości 99 300 000 euro za wyrządzone szkody.

Sąd Okręgowy, a potem Sąd Najwyższy w całości oddaliły pozew i nakazały firmie MCM Publicidad SL zapłacić koszty procesowe (ponad 900 000 euro). Zdaniem sądu FC Barcelona nie miała obowiązku współpracy z MCM Publicidad SL w celu poszukwiania firm zainteresowanych umieszczeniem swojej reklamy na fasadzie głównego budynku La Masíi, w związku z czym nie można mówić o tym, że nie wywiązała się z umowy. W orzeczeniu sąd podkreślał, że MCM Publicidad SL nie zamontowało ekranów LED ani nie przedstawiło choćby jednej oferty od firm, które byłyby zainteresowane reklamowaniem się w Ciutat Esportiva.

MCM nie daje jednak za wygraną, ponieważ złożyło kolejny pozew i tym razem domaga się 3,5 miliona euro z tytułu kosztów budowy fasady La Masii, która miała być powierzchnią reklamową zgodnie z umową zawartą jeszcze za kadencji Joana Laporty.

Zarząd Sandro Rosella zmienił warunki umowy, która przede wszystkim obowiązywała już tylko przez pięć lat, a nie 25, jak zakładano wcześniej. Strony spotykały się w sądach trzech instancji i za każdym razem wygrywała Barca.

Teraz firma MCM uważa, że nie ukończono fasady budynku La Masii. Jej zdaniem do wykonania pozostały jeszcze prace, których wartość MCM ocenia na około pięć milionów euro. Dlatego też firma złożyła teraz kolejny pozew. Czytamy w nim, że budowa fasady była powiązana z umową na wykorzystanie powierzchni reklamowej. Sama umowa nie mogła natomiast zostać wykonana z winy FC Barcelony, która miała to utrudniać.

MCM nie wyklucza kolejnych pozwów, m.in. za straty z powodu niewykorzystania wspomnianej powierzchni reklamowej z ekranami LED. - FC Barcelona nie pozwoliła nam zamontować technologii LED, a bez tego nie było możliwe komercyjne wykorzystanie fasady - podkreślają źródła zbliżone do MCM.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Każdy chce sobie teraz mordę Barceloną wycierać.

Sady i postepowania ugodowe sa na pozadkach dziennych, nie dziwie sie takim sprawom.

Barcelona jest jak ranna zwierze, w koło zbierają się sępy i hieny. Krótka historia jak z hegemona stać się przeciętniakiem.