Mundo Deportivo: Nike wypuściło do sprzedaży koszulki na kolejny sezon bez wiedzy Barcelony

Julia Cicha

12 lipca 2020, 15:49

Mundo Deportivo

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Mimo że niedawno poinformowano o wycofaniu ze sklepów koszulek FC Barcelony na sezon 2020/21 z powodu błędu fabrycznego, klub z zaskoczeniem zauważył, że Nike wypuściło do sprzedaży trykoty w niektórych sklepach bez wcześniejszej informacji. Od kilku dni można zakupić najdroższą wersję koszulki Vapor Match.

Błąd fabryczny dotyczył tańszej wersji Stadium, która odbarwiała się w praniu lub pod wpływem potu. Nike poprosiło wtedy o zwrot produktów i opóźnienie sprzedaży. Wcześniej planowano bowiem, że drużyna po raz pierwszy zagra w nowych trykotach w derbach z Espanyolem. Mundo Deportivo dodaje, że FC Barcelona zarządza samodzielnie tylko sześcioma sklepami, w których to nie jest dostępny jeszcze żaden rodzaj koszulek. Wersja Stadium może pojawić się dopiero we wrześniu, a Vapor Match wg informacji dziennika powinna trafić do sprzedaży w najbliższy wtorek.

Klub chce zwrotu pieniędzy za poniesione straty, które mogą wynieść od 15 do nawet 25 milionów euro. Możliwe, że sprawa zakończy się w sądzie. Barça jest też zła na Nike, że rozpoczęto sprzedaż części produktów bez poinformowania jej, przez co nie mogła oficjalnie zaprezentować koszulek.

Koszulki w sprzedaży można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Dodatkowo wydaje się, że zakupić można też koszulki przedmeczowe, które również nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

super wyglądają te nowe koszulki, tryplet w nich na pewno będzie :)

No to cyk zmienić firmę na Kappa :)

A ja z chęcią bym chciał zobaczyć Adidasa ubierającego Barcelonę :)

Swoja drogą chyba najładniejsze w ostatnich kilku latach.

Nike chciało nas wydymać bez naszej zgody zmiana sponsora na Adidas się szykuję .

Oj az sie 10/11 przypomniał...

Och uju, kolejny cyrk. To już nawet nie jest śmieszne.

Koszulki są wyjątkowo ładne, szkoda, że doszło na jakimś etapie do nieporozumienia i wypuszczono te koszulki bez odpowiednich decyzji ze strony klubu.
Być może skończy się to w sądzie, a być może pod znakiem zapytania stanie kolejna umowa między Barcą a Nike'iem. Btw. może to wyjść na dobre dla klubu w dłuższej perspektywie, może któraś z konkurencyjnych firm zaproponuje jeszcze lepsze warunki i Barca zmieni producenta swojego sprzętu, a obecna afera będzie pretekstem.

Przykre, ze niewiele rzeczy w naszym klubie sprawia profesjonalne wrażenie. Transfery, budżet, koszulkowe zamieszanie czy wreszcie gra. Mało powodów do zadowolenia.

Swoją drogą ta "żółć" bardzo dobrze mi się kojarzy:)

Swoja drogą wyobrażacie sobie innego sponsora niz Nike?

Xd , dlaczego wszystko tylko w tym klubie wychodzi .

To jest kabaret w tym klubie, przerażające.

Adidas już zaciera rączki ;))

Już nawet sponsorzy nas nie szanują. :D

Ostatnie lata z tą łyżwą tylko kłopoty może Adidas?

Czy w tym klubie ktoś ma jeszcze nad czymś kontrolę? ..

Bałagan organizacyjny na całej linii......wszyscy już wiedzą za można Barcę ruchac- i na boisku i w biznesie.

No cóż. Nike wie, ze w zarządzie siedza klałny i lecą sobie w kulki. Zarządzanie tym klubem to jeden wielki cyrk

"Najkowi" chyba sufit na łeb spadł. Nie podesłano mi jeszcze kontraktu jaki obowiązuje pomiędzy Barceloną, a firmą Nike, ale tak na chłopski rozum, skoro wypuszczone koszulki mają błąd fabryczny, co oznacza, że coś poszło z nimi nie tak na etapie produkcji, a produkcją ich zajmuje się firma Nike, no to dla mnie w całości straty finansowe powinna ponosić firma z łyżwą.

Próba zrzucenia jakieś tam części strat na Barcelonę jest tylko i wyłącznie próbą wyciągnięcia od klubu przez Nike pieniędzy. Oczywiście wiem, że Nike daje Barcelonie furę pieniędzy za podpisanie z nimi kontraktu i że to ich firmy koszulki noszą, ale wszystko jest cacy, kiedy owe koszulki są dobrze zrobione, a jak widać nie były.

Brak porozumienia z klubem i wystawienia koszulek w sklepach, to już w ogóle totalna abstrakcja i tak globalnej marce nie powinno coś takiego się przytrafiać.

XD od razu było widać, że coś jest nie tak. Zero postów ze strony Barcy, zero sesji, zdjęć promujących. A w sklepie nike nadal grafiki z tego sezonu. Chyba ich tam w Nike ostro przygrzało.