Mundo Deportivo: Nike wypuściło do sprzedaży koszulki na kolejny sezon bez wiedzy Barcelony

Julia Cicha

12 lipca 2020, 15:49

Mundo Deportivo

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Mimo że niedawno poinformowano o wycofaniu ze sklepów koszulek FC Barcelony na sezon 2020/21 z powodu błędu fabrycznego, klub z zaskoczeniem zauważył, że Nike wypuściło do sprzedaży trykoty w niektórych sklepach bez wcześniejszej informacji. Od kilku dni można zakupić najdroższą wersję koszulki Vapor Match.

Błąd fabryczny dotyczył tańszej wersji Stadium, która odbarwiała się w praniu lub pod wpływem potu. Nike poprosiło wtedy o zwrot produktów i opóźnienie sprzedaży. Wcześniej planowano bowiem, że drużyna po raz pierwszy zagra w nowych trykotach w derbach z Espanyolem. Mundo Deportivo dodaje, że FC Barcelona zarządza samodzielnie tylko sześcioma sklepami, w których to nie jest dostępny jeszcze żaden rodzaj koszulek. Wersja Stadium może pojawić się dopiero we wrześniu, a Vapor Match wg informacji dziennika powinna trafić do sprzedaży w najbliższy wtorek.

Klub chce zwrotu pieniędzy za poniesione straty, które mogą wynieść od 15 do nawet 25 milionów euro. Możliwe, że sprawa zakończy się w sądzie. Barça jest też zła na Nike, że rozpoczęto sprzedaż części produktów bez poinformowania jej, przez co nie mogła oficjalnie zaprezentować koszulek.

Koszulki w sprzedaży można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Dodatkowo wydaje się, że zakupić można też koszulki przedmeczowe, które również nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane.

twitter.com/somiserem1899_/status/1281895482567073793

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

super wyglądają te nowe koszulki, tryplet w nich na pewno będzie :)

No to cyk zmienić firmę na Kappa :)

A ja z chęcią bym chciał zobaczyć Adidasa ubierającego Barcelonę :)

Swoja drogą chyba najładniejsze w ostatnich kilku latach.

Nike chciało nas wydymać bez naszej zgody zmiana sponsora na Adidas się szykuję .

Oj az sie 10/11 przypomniał...

Och uju, kolejny cyrk. To już nawet nie jest śmieszne.

Koszulki są wyjątkowo ładne, szkoda, że doszło na jakimś etapie do nieporozumienia i wypuszczono te koszulki bez odpowiednich decyzji ze strony klubu.
Być może skończy się to w sądzie, a być może pod znakiem zapytania stanie kolejna umowa między Barcą a Nike'iem. Btw. może to wyjść na dobre dla klubu w dłuższej perspektywie, może któraś z konkurencyjnych firm zaproponuje jeszcze lepsze warunki i Barca zmieni producenta swojego sprzętu, a obecna afera będzie pretekstem.

Przykre, ze niewiele rzeczy w naszym klubie sprawia profesjonalne wrażenie. Transfery, budżet, koszulkowe zamieszanie czy wreszcie gra. Mało powodów do zadowolenia.

Swoją drogą ta "żółć" bardzo dobrze mi się kojarzy:)

Swoja drogą wyobrażacie sobie innego sponsora niz Nike?

Xd , dlaczego wszystko tylko w tym klubie wychodzi .

To jest kabaret w tym klubie, przerażające.

Adidas już zaciera rączki ;))

Już nawet sponsorzy nas nie szanują. :D

Ostatnie lata z tą łyżwą tylko kłopoty może Adidas?

Czy w tym klubie ktoś ma jeszcze nad czymś kontrolę? ..

Bałagan organizacyjny na całej linii......wszyscy już wiedzą za można Barcę ruchac- i na boisku i w biznesie.

No cóż. Nike wie, ze w zarządzie siedza klałny i lecą sobie w kulki. Zarządzanie tym klubem to jeden wielki cyrk

"Najkowi" chyba sufit na łeb spadł. Nie podesłano mi jeszcze kontraktu jaki obowiązuje pomiędzy Barceloną, a firmą Nike, ale tak na chłopski rozum, skoro wypuszczone koszulki mają błąd fabryczny, co oznacza, że coś poszło z nimi nie tak na etapie produkcji, a produkcją ich zajmuje się firma Nike, no to dla mnie w całości straty finansowe powinna ponosić firma z łyżwą.

Próba zrzucenia jakieś tam części strat na Barcelonę jest tylko i wyłącznie próbą wyciągnięcia od klubu przez Nike pieniędzy. Oczywiście wiem, że Nike daje Barcelonie furę pieniędzy za podpisanie z nimi kontraktu i że to ich firmy koszulki noszą, ale wszystko jest cacy, kiedy owe koszulki są dobrze zrobione, a jak widać nie były.

Brak porozumienia z klubem i wystawienia koszulek w sklepach, to już w ogóle totalna abstrakcja i tak globalnej marce nie powinno coś takiego się przytrafiać.

XD od razu było widać, że coś jest nie tak. Zero postów ze strony Barcy, zero sesji, zdjęć promujących. A w sklepie nike nadal grafiki z tego sezonu. Chyba ich tam w Nike ostro przygrzało.