Sport: Marc-André ter Stegen zaliczył wczoraj setne czyste konto w barwach Barcelony

Maciej Łoś

12 lipca 2020, 14:00

Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen nie puścił gola w meczu z Realem Valladolid, co oznacza, że ma już 100 czystych kont w barwach Barcelony. Potrzebował na to rozegrania 233 spotkań.

Bramkarz był obok Arturo Vidala największym bohaterem Barcelony podczas wczorajszego meczu z Realem Valladolid. Chilijczyk strzelił jedyną bramkę w meczu, a Niemiec bronił wyśmienicie i nie dał sobie strzelić gola. Dzięki temu, jak podaje Sport, bramkarz ma już na swoim koncie 100 czystych kont w barwach Barçy.

W tym sezonie Barcelona nie straciła gola w 14 meczach, a aż sześć takich przypadków miało miejsce po wznowieniu rozgrywek. Niemiec jest pewnym punktem zespołu i wielokrotnie ratował go od porażek. Niestety, słabsza forma zawodników z pola spowodowała, że obecnie Barcelona ma znikome szanse na mistrzostwo Hiszpanii.

Do osiągnięcia stu czystych kont Ter Stegen potrzebował 233 meczów. Jego bilans to 166 zwycięstw, 42 remisy i 25 porażek. Puścił do tej pory 211 bramek. Razem z Barceloną zdobył już 13 oficjalnych trofeów: cztery mistrzostwa Hiszpanii, cztery Puchary Hiszpanii, dwa Superpuchary Hiszpanii, jedną Liga Mistrzów i jedno Klubowe Mistrzostwo Świata.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby nie on i Messi to byśmy mieli chyba 5 miejsce w lidze

Najlepszy bramkarz na swiecie!!!!

I na te setne czyste konto zapracował bardzo. Dla mnie najlepszy bramkarz na świecie.

To jest przyszły kapitan FC Barcelony. Do perfekcji opanował wszystkie zadania bramkarza Barcy, w dodatku nie trzeba było pobijać transferowych rekordów czy brać kredytów, żeby zespół w taką postać wyposażyć, to jeden z najlepszych transferów ostatniej dekady.