Konrad de la Fuente: Lubię oglądać piłkarzy pierwszego zespołu, żeby zobaczyć, jak mogę się poprawić

Dariusz Maruszczak

9 lipca 2020, 11:00

FCBarcelona.es

4 komentarze

Fot. Getty Images

Zawodnik juvenilu A i Barcelony B Konrad de la Fuente za pośrednictwem czata na żywo na Instagramie odpowiedział na pytania dotyczące jego kariery.

Idol: Ronaldinho. Był do tej pory moim ulubionym zawodnikiem i zainspirował mnie do gry w piłkę.

Wyjazd z USA: Mój ojciec pracował w Hiszpanii, więc się przeprowadziliśmy.

Głosy, że nie zostanie profesjonalnym graczem: Tak, oczywiście pojawiały się, ale wierzyłem w siebie i chciałem pokazać, co mogę zrobić. Nadal ciężko pracowałem i nie słuchałem negatywnego nastawienia innych osób. Najważniejszą rzeczą jest wykorzystywanie każdej szansy. Nigdy nie wiadomo, kto ogląda cię podczas treningu czy gry. Wokół jest wielu scoutów, a jeśli grasz dobrze, nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć.

Charakterystyka: Jako piłkarz jestem naprawdę szybki, lubię dryblować i strzelać gole. Jestem w stanie grać na różnych pozycjach i na różnych stronach boiska.

Pozostanie w Barcelonie: Jestem bardzo szczęśliwy. Granie dla Barcelony było moim głównym marzeniem. Trenowanie z pierwszą drużyną było niesamowite.

Kluczowe kwestie dla rozwoju: Trzeba być skoncentrowanym i pewnym siebie, to najważniejsze, żeby ciągle iść do przodu. Trzeba wykorzystać to wszystko, czego cię uczą, i ciężko pracować.

Życie prywatne: Moje życie nie opiera się tylko na piłce nożnej, ponieważ nie można się na niej koncentrować przez cały czas. Lubię relaksować się z przyjaciółmi czy oglądać wideo ze starymi grami. Lubię też jednak oglądać piłkarzy pierwszego zespołu grających na mojej pozycji, żeby zobaczyć, jak mogę się poprawić.

Futbol w Hiszpanii i USA: Główna różnica polega na sposobie gry hiszpańskich drużyn, na intensywności. Piłka w USA może być w stanie zmniejszyć tę różnicę w kilka lat.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze ze został ,może się sprawdzi

Mam nadzieję, że zostanie i będziemy w końcu oglądać wymianę pokoleniową :
Ter Stegen
Semedo - Arujo, Lenglet - ???
Pedri - De Jong - Puig
Trincao - Fati - De la Fuente

obecnej pierwszej druzyny to ja bym na jego miejscu nie oglądał ;)