MD: Błąd firmy Nike przy produkcji koszulek wygeneruje nawet 25 milionów straty dla Barçy

Łukasz Lewtak

7 lipca 2020, 10:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo podaje dziś konkretne, bardzo wysokie kwoty, jakie FC Barcelona można stracić przez błąd firmy Nike przy produkcji koszulek na nowy sezon.

Przypomnijmy, że pojawił się błąd fabryczny sprawiający, że materiał odbarwia się pod wpływem potu lub w praniu. To spowodowało, że obecnie relacje FC Barcelony z firmą Nike nie są najlepsze. Amerykańskie przedsiębiorstwo nie ugina się pod bardzo silną presją ze strony katalońskiego klubu, który robi absolutnie wszystko co w jego mocy, aby problem został jak najszybciej rozwiązany. Jednak Barcelona i tak poniesie straty finansowe, ponieważ nowe koszulki miały trafić do sprzedaży już w lipcu. Wskutek błędu produkcyjnego firmy Nike premierę trzeba będzie przełożyć najprawdopodobniej aż na wrzesień.

W oparciu o dane i badania z okresu letniego w poprzednich latach, biorąc pod uwagę mniejszą liczbą turystów wskutek pandemii oraz oczywiście i przede wszystkim błąd firmy Nike, FC Barcelona wylicza, że zyski ze sprzedaży nowych koszulek i wszystkich produktów sygnowanych logo Barçy w sześciu sklepach stacjonarnych zarządzanych bezpośrednio przez klub oraz w internecie zmniejszą się o co najmniej 15, a może nawet 25 milionów euro. 

W klubie dominuje opinia, że należy być bardzo stanowczym wobec firmy Nike, nie zgadzać się na żadne ustępstwa, domagać się przedpłaty i zapowiadać wejście na drogę sądową, jeśli Amerykanie nie pokryją konsekwencji finansowych ich błędu.

Przypomnijmy, że amerykańskie przedsiębiorstwo odzieżowe jest związane z Blaugraną od 1998 roku i ma umowę na jeszcze niemal dekadę. Na ten tydzień zaplanowano kolejne rozmowy pomiędzy Barçą a Nike w sprawie koszulek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

NIKE szuka szansy by uciec z tonącego okrętu, To dla Amerykanie Dla nich Barcelona to tylko liczby, wiedzą ze Potencjał marketingowy FCB to za kilka lat przy obecnej drodze klubu to takie CHICAGO BULLS (O ile marka MESSI przetrwa jak JORDAN to klub się nie utrzyma w top10

A może gdyby Barca tak znalazła innego dostawcę odzieży, niekoniecznie tak głośnej marki jak Nike, Adidas, która uszyje ją zdecydowanie taniej , a przy tym nie gorszej jakości.
Czy może wówczas per saldo Barca by na tym lepiej nie wyszła.
Cała powyższa sprawa pokazuje gdzie szyte są stronie tej "amerykańskiej" firmy.

Ja uważam, że oczywiście należy domagać się poniesienia kosztów i części przychodów ale nie ma co jakoś walczyć z Nike. Takie rzeczy zawsze się mogą zdarzyć, nawet w największej firmie. Można w zamian wynegocjować zmianę obecnego kontraktu na coś korzystniejszego.

Nie chce być złośliwy ale meczów koszulka za 569 zlotych jest już w sprzedaży...premiera koszulek nadal nie została ogłoszona bo ta tańsza za 369 jest z błędem. Dodatkowo całą kolekcja odzieży na przyszły sezon też już jest w Internecie na oficjalnej stronie Nike. Więc straty poniesie Barcelona,bo nie dogadala się z dostawcą żeby zapełnić sklepy!

No w końcu potrafią stawiać jakieś twarde argumenty, szkoda ze przy transferach im tak nie wychodzi.

Tę kwotę powinno pokryć Nike.

Wróćmy do Kappy! ;)