Mundo Deportivo: Na La Ceramica w przeszłości dochodziło do wielu kontrowersji sędziowskich

Julia Cicha

5 lipca 2020, 19:00

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Po wznowieniu rozgrywek LaLigi pojawiło się niemało kontrowersji sędziowskich, nie tylko w meczach Barcelony i Realu. Przed spotkaniem Katalończyków z Villarrealem Mundo Deporivo przypomina, że na La Ceramica wielokrotnie dochodziło do błędów arbitrów.

W sezonie 2016/17 na stadionie Villarrealu rozegrano dwa bardzo kontrowersyjne mecze. 8 stycznia 2017 roku Ignesias Villanueva zdaniem MD nie podyktował oczywistego rzutu karnego dla Barcelony za zagranie ręką Bruno Soriano 20 minut przed końcem spotkania. Piłkarz celowo zatrzymał piłkę ręką przy strzale Messiego i zmienił trajektorię lotu piłki. Arbiter wskazał na rzut rożny.

Niedługo później Bruno ponownie zagrał ręką i znów nie został ukarany. Tego dnia Gerard Piqué zwrócił się do prezesa LaLigi Javiera Tebasa siedzącego w loży słowami: „widziałeś? Tak, ty, ty”. Starcie zakończyło się remisem 1:1, a Barcelona traciła do Realu pięć punktów. Ostatecznie zespół z Madrytu zdobył mistrzostwo z trzema „oczkami” przewagi.

W lutym to Real przyjechał na La Ceramica i znów nie obyło się bez kontrowersji. Villarreal wyszedł na prowadzenie 2:0, a potem przypadkowe zagranie ręką Bruno doprowadziło do rzutu karnego dla gości. Sędzia Gil Manzano nie podytkował za to jedenastki po faulu Marcelo w końcówce. Pojedynek zakończył się wygraną Realu 3:2. Później prezes Villarrealu Fernando Roig zarzucał sędziom, że „wyszli ze stadionu z torbami Realu... i to nie w porządku”. Z kolei Gerard Piqué napisał na Twitterze: „przeciwko tym samym zespołom. 8 punktów. Dokładnie 8. Zamieszczone wycinki są z madryckiej prasy, żeby nie było wątpliwości".

Warto dodać, że rok wcześniej to gracze Villarrealu mieli pretensje do sędziego o niewyrzucenie z boiska Piqué oraz o podyktowanie karnego za faul Sergio Asenjo na Neymarze. „Co za wstyd. Jak można zabrać drużynie radość…” – powiedział wtedy Costa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wy już zaczynacie przed meczem? :-)

W tym sezonie Real jest ciągnięty za uszy, więc nie zdziwi mnie tutaj brak ewidentnego karnego dla Barcy lub coś innego.

Kto by się spodziewał...