Josep Maria Minguella: Leo Messi nie powiedział, że odejdzie z Barcelony

Julia Cicha

5 lipca 2020, 14:00

Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Informacje o możliwym opuszczeniu Barcelony przez Leo Messiego w 2021 roku odbiły się w mediach szerokim echem. Deportes Cuatro podało nawet, że piłkarz chce zmusić zarząd do dymisji, grożąc odejściem. Agent piłkarski Josep Maria Minguella uważa jednak taki scenariusz za nieprawdopodobny.

- To zbiór różnych rzeczy, w Barcelonie od dawna niestety nie dzieje się dobrze pod względem sportowym i finansowym. Z powodu koronawirusa poproszono piłkarzy o obniżenie pensji, co zbiegło się też z negocjacjami w sprawie nowego kontraktu Leo. W takich okolicznościach nie jest łatwo negocjować. Jest inaczej, niż kiedy wszystko idzie dobrze, a klub ma pieniądze.

- Powstała zła atmosfera, a Leo stwierdził: „dobra, skoro tak jest, to poczekamy i będziemy dalej rozmawiać”. Nie powinno być to jednak interpretowane jako deklaracja, że odejdzie z Barcelony. Nic takiego nie powiedział. Miał wiele okazji, by odejść, ale tego nie zrobił.

- Inną sprawą jest, że Messi jest zmęczony tą sytuacją, nawet pod względem sportowym powiedział, że drużyny nie stać na zdobycie Ligi Mistrzów. Nie jest jednak zły, tylko podenerwowany, ponieważ lubi wygrywać, a Barça od dawna nie zdobyła wielkiego trofeum.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

ciekawe jakby Leo powiedział coś w stylu "z tym zarządem nie chcę/nie da się pracować, rozważam odejście" jak by się sytuacja rozwinęła

A co Leo ma otwarcie mówić że odchodzi ? Imiennik Bartomeu to i rozum taki sam :D