Andrés Iniesta: Barcelona zawsze będzie ponad piłkarzami i zachowa swoją tożsamość

Julia Cicha

30 czerwca 2020, 20:24

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Andrés Iniesta udzielił wywiadu włoskiemu Corriere dello Sport i wspomniał czasy, gdy pod wodzą Guardioli grał w Barcelonie. Zapewnił, że Barça zawsze będzie miała swoją tożsamość, która jest „ponad zawodnikami”.

- Uważam, że, by odnieść sukces w piłce nożnej, czyli w sporcie zespołowym, potrzebnych jest wiele czynników. Mieliśmy spektakularnego trenera, jakim jest Pep Guardiola, pokolenie piłkarzy wychowane w tym samym stylu oraz przede wszystkim talent, on był niesamowity – opowiadał Iniesta.

- Chciałbym jednak podkreślić, że Barcelona jest ponad piłkarzami, bo niezależnie od tego, czy będzie wygrywać, czy przegrywać, zawsze zachowa swoją tożsamość – dodał pomocnik, który opowiedział też o grze w innych krajach: - każde miejsce jest inne: Hiszpania, Włochy, Niemcy. Drużyny charakteryzują się tym, jaki jest ich trener. Guardiola byłby wierny swojej idei, nawet gdyby pracował w Indiach.

Iniesta zdobył z Barceloną 32 trofea, do których dołożył dwa mistrzostwa Europy i mistrzostwo Hiszpanii. Podkreślił jednak, że jego sukcesy są też zasługą kolegów: - przed przyjęciem piłki lubię zawsze wiedzieć, gdzie jest mój kolega i mój rywal. To prawda, że przez całe życie byłem w idealnym klubie, w Barcelonie. To mi pomogło, byłem otoczony przez najlepszych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Andres chyba nie jest na bieżąco z tym co się teraz dzieje w klubie :/

Jakby teraz miał wchodzić do drużyny to albo by go wymienili na jakiegoś podstarzałego DMa żeby spłacić długi, albo wypychali z klubu poprzez wypożyczenia, bo uznaliby, że jest za słaby..

Stara szkoła w starym najlepszym wydaniu która już niestety minęła ale rządziła całą Europą przez lata....Taki realek mógł tylko powąchać tiki taki w najlepszym wydaniu i kończyło sie na hańbiących wynikach po 5 po 6 nie ważne na którym boisku....oni tego nigdy nie zapomną... Pan Piłkarz Andres Iniesta to właśnie teraz powiedział

Banał, ale brak jest tego człowieka w Barcelonie. Gość, który ma szacunek u wszystkich, to naprawdę rzadkość.
Byłby dobrym prezydentem.

Dla Barcelony zawsze będziesz ponad wieloma piłkarzami i Twoja tożsamość będzie zawsze zachowana...

https://youtube.com/watch?v=nhRjZGvwEy4

Andres jak zawsze mądrze i z klasą. Brakuje Ciebie i Generala- nam kibicom a najbardziej Messiemu.
Do autora-2x ME i Mistrzostwo Świata!

Kogo on chce oszukać?

Kurde, jak mi go brakuje..