Oficjalnie: Getafe zdecydowało się na wykupienie Marca Cucurelli z Barcelony

Dariusz Maruszczak

30 czerwca 2020, 11:54

FCBarcelona.es

66 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała dziś o definitywnej sprzedaży Marca Cucurelli do Getafe.

21-latek przebywał w klubie z Madrytu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Azulones mieli możliwość wykupu zawodnika za 6 milionów euro, a Barcelona miała mieć zagwarantowane 40% z przyszłego transferu młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii. Kluby doszły jednak do porozumienia w sprawie zmiany warunków operacji. Ostatecznie Getafe zapłaci za Cucurellę 10 milionów euro, a Barcelona zapewniła sobie 10% z przyszłego transferu lewoskrzydłowego.

Katalończycy woleli zarobić większą kwotę już teraz kosztem przyszłych zysków, choć Cucurella jest uznawany za bardzo perspektywicznego zawodnika, który wzbudza zainteresowanie wielu europejskich klubów.

Cucurella również sezon 2018/2019 spędził na wypożyczeniu. Pierwsze szlify w Primera División zdobywał w barwach Eibaru, w którym rozegrał 33 mecze. Dobra postawa w zespole Los Armeros spowodowała, że Baskowie zdecydowali się go wykupić za 2 miliony euro. Barça zachowała jednak opcję odkupu Cucurelli za 4 miliony, z czego postanowiła skorzystać, widząc możliwość większego zarobku na piłkarzu. Ostatecznie 21-latek trafił na wypożyczenie do Getafe, gdzie wykonał kolejny krok do przodu w swojej karierze. W 39 meczach czołowego zespołu LaLigi strzelił jednego gola i zanotował sześć asyst. W Barcelonie dane mu było rozegrać tylko jedno spotkanie z Realem Murcia we wczesnej rundzie Pucharu Króla w 2017 roku.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niektórzy wypisują że to dobry ruch u że nie ma u nas odpowiedniej pozycji dla niego bo to lp lub LS. Przypomnę tylko że Alba był napastnikiem, potem właśnie lewym pomocnikiem i przed transferem do Barcy rozegrał jeden sezon na LO. Zmiana pozycji jest w dzisiejszym futbolu bardzo częstym zjawiskiem. Ramos kiedyś PO, Piszczek- nie muszę wymieniać, Puyol też zaczynał na PO. Dodajmy do tego Alabe który z powodzeniem przeszedł z LO na ŚO, Bale w drugą stronę z LO na LS lub PS. Przykładów jest więcej. Więc pozbycie się za czapkę gruszek wychowanka z potencjałem na dobrego obrońcę jest kpiną. Gdzieś usłyszałem kiedyś wypowiedź znanego trenera ( kloppa albo kogoś równie znanego) że obrony można się nauczyć w każdym wieku ale gry ofensywnej już nie. Dlatego Marc był idealnym kandydatem na następcę starzejącego już się Albę. Niestety Barca odchodzi od swoich ideałów. Kiedyś stawiała na swoich teraz to tylko towar za który zarząd chce jakąkolwiek kwotę żeby ściągnąć jakiś wynalazek.
« Powrót do wszystkich komentarzy