Clement Lenglet: Griezmann wie, że może grać lepiej, jesteśmy wobec niego bardzo wymagający

Dariusz Maruszczak

30 czerwca 2020, 10:30

Le Parisien, AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet w wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Parisien wypowiedział się na temat dyspozycji Antoine’a Griezmanna, atmosfery w szatni Barcelony i walce o mistrzostwo z jego rodakami z Realu Madryt.

Griezmann: Antoine jest dobrze zintegrowany w szatni, naprawdę nie ma problemu. Na boisku on sam wie, że może grać lepiej. Nie powinniśmy jednak zapominać o jego statystykach. Strzelił 14 goli i zaliczył kilka asyst. Jak na pierwszy sezon, nie jest źle. Jednak jako Antoine, w innym stylu, przyzwyczaił nas do doskonalenia się w Atlético i jest piłkarzem, co do którego jesteśmy bardzo wymagający. Widzę jednak, że ciężko pracuje na treningach. Może być tylko lepiej. Jestem przekonany, że wszystko pójdzie mu świetnie w Barcelonie.

Szatnia Barcelony: Nie jest trudna, wcale. Szatnia jest genialna, jest wielu świetnych facetów. Właściwie to przede wszystkim sposób gry wymaga przejścia przez fazę adaptacji. Atmosfera w szatni Barcelony jest jednak topowa.

Mistrzostwo: Zostało jeszcze sześć gier, będziemy walczyć do samego końca. Będziemy więc starać się nadal zdobywać punkty i wygrywać, mając nadzieję na wyprzedzenie rywali w końcówce. Pod względem motywacji trudno jest robić to lepiej.

Liga Mistrzów: Finał Barcelona - PSG byłby marzeniem.

Kwarantanna: Podczas kwarantanny, wraz ze wzrostem liczby zgonów i zarażeń, przyznaję, że miałem pewne obawy. Jednak biorąc pod uwagę procedury bezpieczeństwa i powagę, z jaką zajmowano się nami, kiedy wróciliśmy do treningów, szybko się uspokoiłem.

Benzema: Bycie podstawowym piłkarzem Realu Madryt przez 11 lat nie jest osiągalne dla każdego. W tym roku rozgrywa kolejny wspaniały sezon. Nie ma wątpliwości, że Karim jest jednym z najlepszych francuskich napastników w historii. Co do jego gry w reprezentacji, nie mnie to oceniać.

Varane: To przyjemność tworzyć z nim duet. We Francji zostawiamy kluby na boku, aby połączyć siły dla reprezentacji. Raf jest bardzo dobrym piłkarzem z niesamowitym doświadczeniem. Dla mnie współpracowanie z nim to świetna sprawa. Wykorzystuję tę okazję, aby go obserwować i kopiować wszystko, co robi dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hatrick dzisiaj zalatwi sprawe.

Do ciebie Clement nic nie mam jako jednego z niewielu w tym sezonie...

Griezmann grałby lepiej na swojej domyślnej pozycji ,ten zarząd ma coś nie tak skoro kupują graczy na lewe skrzydło którzy praktycznie nigdy nie grali na lewym skrzydle ...


To samo było po zakupie Coutinho sam Klop jeszcze przed pierwszym meczem Coutinho powiedział że nie widzi Coutinho na tej pozycji w Barcelonie XD

Lubię z nim wywiady. Mam wrażenie, że to szczery chłopak.

Lenglet genialny zawodnik. Jeden z najlepszych obrońców na świecie w tej chwili. Bardzo niedoceniany.

Griezmann nigdy się u nas nie sprawdzi, bo przyszedł jako gwiazda, do miejsca gdzie jest ich wiele. Było tu wiele takich, którzy to potwierdzili - Coutinho, Alexis itd.
Tym bardziej kryminałem jest wystawianie go na pozycji, która kompletnie nie pasuje do jego profilu. Gdybyśmy grali 4-3-1-2 z Messim na 10 lub Griezmannem na 10 to jeszcze w miarę ok, ale tak nie jest i raczej nie będzie. Potrzebujemy skrzydłowego lub po prostu zawodnika, który z niczego robi coś, ma doskonały drybling i szybkość.

Na lewym skrzydle to i tak bezsensu :P