Mundo Deportivo: Barcelona nie wygrywa na wyjazdach przez błędy własnych piłkarzy i kontrowersyjne decyzje arbitrów

Maciej Łoś

28 czerwca 2020, 10:30

25 komentarzy

• Barcelona po raz kolejny nie potrafiła wygrać na wyjeździe
  • Poza Camp Nou zawodnicy Blaugrany zdobyli zaledwie 23 punkty na 46 możliwych
  • Mundo Deportivo zwraca uwagę na błędy piłkarzy Barçy i niekorzystne dla niej decyzje sędziów

Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona radzi sobie w tym sezonie znakomicie na Camp Nou (46 zdobytych punktów na 48 możliwych), jednak gra na wyjazdach pozostawia bardzo dużo do życzenia (23 zdobyte punkty na 46 możliwych). Jest to główna przyczyna, przez którą drużyna Quique Setiena może nie wygrać tegorocznej LaLigi.

Więcej punktów na wyjazdach zdobyły Real Madryt (28) i Sevilla (26), tyle samo zgromadziło Atlético (23), a niewiele mniej Getafe (22),  Villarreal (22) i Real Sociedad (20). Spośród tych zespołów jedynie klub z Santiago Bernabéu walczy o mistrzostwo i może jeszcze poprawić swój dorobek w dzisiejszym meczu przeciwko Espanyolowi na RCDE Stadium.

- Trenerzy są po to, aby analizować takie sytuacje i wyciągać z nich wnioski, ponieważ tracimy kolejne punkty poza Camp Nou jak nigdy wcześniej - powiedział po wczorajszym meczu Luis Suárez, a jego słowa są interpretowane jako bezpośrednia uwaga do Ernesto Valverde i Quique Setiena.

Co niepokojące, sytuacja ze spotkania z Celtą miała miejsce już kilka razy w tym sezonie. Wczoraj Barça dała sobie wyrwać zwycięstwo w 88. minucie przez gola Iago Aspasa. Niemal identycznie zakończył się styczniowy mecz z Espanyolem, gdy Wu Lei zdobył bramkę na 2:2 w ostatnich minutach derbów. Jeszcze wcześniej Roberto Torres dał remis Osasunie przegrywającej do 81. minuty 1:2. Kolejny taki wynik padł w pojedynku z Real Sociedad, gdy Barcelona po raz kolejny straciła prowadzenie, tym razem na rzecz Alexandra Isaka. Piąty podział punktów na wyjeździe Barça zanotowała w meczu z Sevillą, w którym nie padły gole.

Jeszcze bardziej bolesne były porażki.  Na inaugurację sezonu Barcelona przegrała w Bilbao z Athletikiem po bramce Aduriza w samej końcówce. Najgorzej zaprezentowała się w meczach z Granadą, Valencią i Realem. Wszystkie te pojedynki skończyły się wynikami 2:0 dla gospodarzy. Z kolei w pojedynku z Levante Barça prowadziła jedną bramką, ale następnie w niewytłumaczalny sposób straciła trzy gole w ciągu ośmiu minut.

Oprócz błędów Barcelony, Mundo Deportivo zwraca również uwagę na niekorzystne dla niej decyzje sędziów. Wczorajszy rzut wolny, po którym padła bramka dla Celty, został podyktowany za bardzo wątpliwy faul Gerarda Piqué na Rafinhi. Wcześniej arbiter Cuadra Fernández nie podyktował rzutu karnego po tym, jak Aidoo w niezgodny z przepisami sposób powstrzymywał Ansu Fatiego. Ten sam sędzia nie wyrzucił z boiska obrońcy Granady po faulu na Luisie Suárezie, mimo że miał on już na swoim koncie żółtą kartkę.

Dziennik nie zapomina również sytuacji w meczu z Realem Sociedad, kiedy to VAR nie zainterweniował po ewidentnym faulu Diego Llorente na Gerardzie Piqué w polu karnym drużyny z Kraju Basków.

Gra to jedno, ale czy sędziowie postąpiliby identycznie w sytuacji,gdy Leo był faulowany w 16, prowadząc rm? Czy ten wolny Aspasa był po ewidentnym faulu? Zapytam kolegi @Peciak, jako że ogarnia sprawy sędziowskie, jak to widzi? Bo w oczach laika te 2 sytuacje były dość kontrowersyjne i zadecydowały w dużej mierze o wyniku spotkania.

Akurat faul Pique na Rafinhi był ewidentny. Jakby Barca skupiła się na grze, zwłaszcza na wyjazdach to nikt by nie gadał o sędziach (a przynajmniej nie w takim stopniu).

Szanowny Pan Setien bardzo mi przypomina Mourinho kiedy trenował Real gdzie zawsze szukał winnych.

Ehh a Mundo Deportivo dalej robi swoje xD Irytujące jest to jak hiszpańskie pismaki (nie ważne czy katalońskie, czy madryckie) próbują wiecznie usprawiedliwiać słabość hiszpańskich gigantów :/

Od.kiedy pamietam to zawsze prz s-f rywa ten, ktory popelnil wiecej błędów lub wieksze błędy.

Skład wart pewnie z 5 razy tyle co Celta, zarobki pewnie z 10 razy tyle co w Celcie ale wina sędziów..

Przecież po pierwszej połowie wszyscy pisali, że najlepsza Barca na wyjeździe od niepamiętnych czasów. Dzisiaj czytam, że słabo grali. Hahahaha. Co za ludzie.

Już sie zaczyna płacz, że wina sędziów. Grają piach to niech sie nie dziwią, a nie szukają wymówek.

Już naprawdę niech przestaną się ośmieszać i szukać winnych gdzies indziej, aniżeli w słabej grze. To juz sie staje śmieszne powoli