2:2

• Fiodor Smolow 50'
  • Iago Aspas 88'
  • 20', 67' Luis Suárez

FC Barcelona zremisowała na Balaídos z Celtą Vigo 2:2 po dobrej pierwszej i słabej drugiej połowie. Katalończycy już po raz kolejny zgubili punkty po wzowieniu rozgrywek i coraz trudniej jest im myśleć o zdobyciu tytułu mistrzowskiego.

Zgodnie z przewidywaniami Riqui Puig znalazł się w pierwszej jedenastce wybranej przez Quique Setiena. Miejsce Antoine'a Griezmanna w ataku zajął za to Ansu Fati. Gra Barcelony wyglądała optymistycznie już od początku meczu. Pierwszą znakomitą okazję Katalończycy mieli w 6. minucie. Leo Messi dośrodkował z rzutu rożnego, a Gerard Piqué z bliskiej odległości uderzył piłkę głową w poprzeczkę. Chwilę później Celta przeprowadziła groźny kontratak. Galisyjczycy po raz pierwszy wyszli z własnej połowy i doszli do sytuacji dwóch na dwóch, ale Samuel Umtiti zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Barcelona dominowała na Balaídos, a gospodarze czaili się na kontry. Strzałów z dystansu w 10. i 11. minucie próbowali Leo Messi i Riqui Puig. Aktywny był Nélson Semedo, który uczestniczył w grze na skrzydle, a w 17. minucie dostał znakomite podanie od Messiego, jednak Portugalczyk źle wykończył całą sytuację.

W 20. minucie padła pierwsza bramka. Leo Messi bardzo inteligentnie zagrał do Luisa Suáreza w pole bramkowe, w którym było kilku zawodników Celty, a przez to nie było spalonego. Urugwajczyk uderzył głową i zapewnił Barcelonie prowadzenie. Tuż po tym golu błąd popełnił Ter Stegen, piłkę przejął Smołow, ale Jordi Alba w porę uprzedził Aspasa i Barça uniknęła straty gola. Katalończycy byli jednak rozkojarzeni i dwie minuty później Denis Suárez świetnie zagrał do Braisa Mendeza, który trafił w słupek.

Po kilku minutach wyraźnej dominacji Celty Vigo obraz gry wrócił do stanu sprzed gola Suáreza. Barcelona uspokoiła grę i w 35. minucie szansę po podaniu Messiego miał Ansu Fati, ale nie opanował on piłki wystarczająco dobrze. W końcówce pierwszej połowy jeszcze dwa razy uderzał bardzo aktywny i wszechobecny Messi, jednak do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

Druga połowa, w przeciwieństwie do pierwszej, nie zaczęła się dla Barçy dobrze. Od razu po wznowieniu gry w defensywie zagapił się Umtiti, jednak sam naprawił swój błąd, uprzedzając o milimetry Aspasa. Jednak już w 50. minucie Celta wyrównała. Rakitić zepsuł podanie w środku pola, przez co Okay i Smołow znaleźli się w sytuacji dwa na jednego z Gerardem Piqué. Turek podał do Rosjanina, a ten skierował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Po stracie gola swoich szans ponownie próbował bardzo aktywny Leo Messi, a także Ansu Fati. Potem nastąpił mały przestój, okres, w którym Barcelona grała źle, a Celta skutecznie stosowała pressing. W 67. minucie impas przełamał Luis Suárez, który ponownie wykorzystał podanie od Leo Messiego, ładnie obrócił się na jedenastym metrze, uciekając pilnującemu go rywalowi, i strzelił bardzo ładną bramkę.

W 80. minucie znakomity strzał oddał Nolito, ale Ter Stegen fantastycznie się wyciągnął i zapobiegł remisowi. To jednak na nic się nie zdało, ponieważ Celta dopięła swego w 88. minucie. Aspas płasko uderzył z rzutu wolnego lewą nogą obok muru i niemiecki bramkarz Barçy nawet się nie ruszył.

Goście nie zdołali już zareagować i stracili kolejne punkty, co bardzo oddala ich od mistrzostwa, ponieważ czasu zostało coraz mniej, za kilka dni mecz z Atlético, a nie zapowiada się, żeby Real łatwo gubił punkty. Nadzieja umiera jednak ostatnia.

Czemu Rafinha nie gra w Barcelonie?

@marchisio10 Bo jest szklany.

@RydwanFaraona za to my mamy ludzi z granitu niezniszczalni i niekreatywni

@marchisio10 bo zarząd woli starych doświadczonych i bez polotu piłkarzy

@aiven co z tego że Rafinha jest kreatywny, skoro po kilku dobrych meczach wypada na kilka tygodni/miesięcy?

@RydwanFaraona Dembele tez szklany a go dalej trzymaja!!!!

@catalunya77 Różnica w cenie i potencjale zawodnika.