Oglądalność LaLigi poza Hiszpanią wzrosła o 48% po wznowieniu rozgrywek

Maciej Łoś

18 czerwca 2020, 12:00

LaLiga

4 komentarze

Fot. Getty Images

LaLiga poifnormowała, że po wznowieniu rozgrywek zanotowała znaczny wzrost oglądalności poza Hiszpanią. 

Według raportu Nielsen Sports, 28. kolejkę LaLigi (pierwszą po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa) obejrzało poza Hiszpanią 48% więcej kibiców niż 27. rundę gier. W niektórych regionach świata wzrost oglądalności był jeszcze większy. W Afryce mecze ligi hiszpańskiej oglądało o 73% fanów więcej, a w samej Republice Południowej Afryki liczba ta wzrosła o 210%. W Indiach, gdzie LaLiga jest transmitowana za pośrednictwem Facebooka, spotkania oglądało o 72% kibiców więcej niż wcześniej. W Europie oglądalność wzrosła średnio o 56% (najwięcej w Belgii, w której rozgrywki piłkarskie zostały zakończone - tam ligę hiszpańską w ostatnim tygodniu obejrzało 130% fanów więcej niż przed pandemią). 

- Jesteśmy uprzywilejowani, że LaLiga wróciła na stadiony. Cieszymy się, że możemy zaoferować emocje piłkarskie kibicom z regionów, w których rozgrywki jeszcze nie wróciły lub zostały przedwcześnie zakończone. Mamy nadzieję, że piłka nożna wróci niedługo także w innych krajach, ponieważ jest to ważne zarówno dla kibiców, jak i dla ekonomii - powiedział prezes LaLigi Javier Tebas - Jesteśmy szczęśliwi, że tak dużo ludzi ogląda teraz naszą ligę, ponieważ pracowaliśmy ciężko, by móc wrócić do gry. 

- Jesteśmy usatysfakcjonowani ze zwiększenia oglądalności LaLigi na świecie. Wiedzieliśmy, że fani z całego globu czekali na powrót emocji związanych z naszymi rozgrywkami. Udało nam się osiągnąć tak duży wzrost dzięki pracy wykonanej w ostatnich miesiącach przez telewizje, kluby i ligę - dodał Oscar Mayo, dyrektor LaLigi ds. biznesu, marketingu i rozwoju. 

Jeśli chodzi o samą Hiszpanię, to 28. kolejkę oglądało 12% więcej kibiców niż ostatnią serię gier przed przerwą w rozgrywkach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Facebook przez trzy sezony udostępnia za darmo La ligę dla 8 krajów o łącznej popolacji ponad 1,7 mld. W tym czasie Polak za ten okres zapłaci ok. 1950 zł. Wychodzi na to, że w obecnych czasach wystarczy mieć duży rynek zbytu i być "zacofanym" żeby uzyskać więcej profitów. Rozumiem cały ten mechanizm rozszerzania wpływów, chciałem tylko trochę pomarudzić :)

Gdyby w Polsce, żeby obejrzeć wszystkie mecze Barcy, nie trzeba było opłacać 3 abonamentów, to też by wzrosła.

A nie jest to przypadkiem dlatego, ze Ci co zawsze chodzili na mecze, teraz tego zrobic nie moga, wiec musza ogladac mecze w TV?

Sprytnie zaplanowane ;)