Rosyjskie media: José Mari Bakero może przenieść się do Lokomotiwu Moskwa

Dariusz Maruszczak

5 czerwca 2020, 15:15

Sport, MD, RAC1

2 komentarze

Fot. Getty Images

W rosyjskich mediach pojawiła się informacja na temat możliwości przeniesienia się dyrektora sportowego Barcelony B José Mari Bakero do Lokomotiwu Moskwa.

Takie doniesienia miał przedstawić Nobel Arustamian, który zdaniem katalońskiego Sportu jest prominentnym i wiarygodnym dziennikarzem. Według tych informacji Bakero miałby zostać zatrudniony w dyrekcji sportowej Lokomotiwu, a konkretnie w strukturze akademii tego klubu. Hiszpanowi wkrótce mają zostać zaproponowane szczegółowe warunki umowy. Arustamian zapewnia, że to obecny dyrektor sportowy Barcelony Éric Abidal polecał Bakero podczas swojego pobytu w Moskwie. Francuz miał wówczas jako przedstawiciel Dumy Katalonii doradzać Lokomotiwowi na temat różnych aspektów organizacyjnych. Rosyjski klub przechodzi ostatnio pewną reorganizację, której elementem była zmiana na stanowisku trenera. Doświadczonego Jurija Siomina zastąpił znacznie młodszy Marko Nikolić. Zatrudnienie wieloletniego piłkarza i dyrektora Blaugrany może stanowić kolejny krok ku zmianom w Lokomotiwie.

Gerard Romero z RAC1 podaje, że szczegóły są dopracowywane, ale Bakero nie będzie ani szefem akademii Lokomotiwu, ani dyrektorem sportowym klubu. Były gwiazdor Blaugrany ma pełnić funkcję pośrednią między tymi dwoma organami. Dziennikarz podkreśla, że kontrakt Bakero z Barceloną obowiązuje do 30 czerwca, a kataloński klub nie zamierza go przedłużać. Może to wiązać się również ze zmianami w strukturze sportowej Blaugrany.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moskwa idzie do Moskwy? A to ciekawy obrot spraw.