Sport: Frankfurt kandydatem do organizacji turnieju final eight Ligi Mistrzów

Julia Cicha

4 czerwca 2020, 14:34

Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Niedawno informowaliśmy, że sposób i daty dokończenia tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie są jeszcze znane. Wg dziennika Sport wszystko wskazuje na formułę final 8 w jednym miejscu. Wcześniej mówiono o możliwości zorganizowania tego turnieju w Lizbonie, a teraz do grona kandydatów dołączył Frankfurt, co potwierdzają niemieckie media.

UEFA chce ponoć, by ćwierćfinały, półfinały i finał zostały rozegrane w jednym miejscu. Wcześniej Barcelonę czeka oczywiście rewanż u siebie z Napoli po remisie 1:1 we Włoszech. Atlético, RB Lipsk, Atalanta i PSG są już pewne gry w ćwierćfinale, a do nich dołączą Juventus lub Lyon (pierwszy mecz 0:1), City lub Real (2:1) i Bayern lub Chelsea (3:0). Kiedy skład final 8 będzie już znany, wszystkie drużyny spotkają się w jednym mieście. Mistrzem zostanie zespół, który wygra trzy mecze: ćwierćfinał, półfinał i finał.

Markus Frank odpowiedzialny za wydarzenia sportowe we Frankfurcie potwierdził, że miasto „zawsze może pomóc i oczywiście jest zainteresowane, nawet jeśli zostanie utrzymany stary format rozgrywek”. Spotkania byłyby rozgrywane nie tylko na stadionie Eintrachtu, Commerzbank Arena, ale także na innych boiskach w pobliżu. W ten sposób piłkarze nie będą musieli daleko podróżować, a murawa nie ucierpi z powodu zbyt wielu meczów. Wg Sportu istniałaby możliwość skorzystania ze stadionów Mainz i Hoffenheim, a w razie potrzeby także SV Darmstadt 98 i SV Wehen Wiesbaden z niższych lig.

Ostateczna decyzja w sprawie Ligi Mistrzów zostanie podjęta przez UEFA 17 czerwca podczas spotkania komitetu zarządzającego organizacji. Rozgrywki Champions League muszą zostać dokończone w sierpniu, a jako prawdopodobną datę finału podawano 29 sierpnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Według mnie powinno się dokończyć w starym systemie, ale w jednym regionie typu taki Frankfurt i okolice

To chyba nawet lepszą lokalizacją była by Nadrenia Północna-Westfalia: Dortmund, Gelsenkirchen, Monchengladbach, Kolonia, Dusseldorf, do wyboru do koloru stadionów nowoczesnych dużych lub bardzo dużych i w stosunkowo niewielkich odległościach.

Szkoda, że nie w tym nad Odrą :)
Komentarz usunięty przez użytkownika