AS: Powrót Luisa Suáreza do gry może być kluczowy dla Barcelony w walce o mistrzostwo

Maciej Łoś

1 czerwca 2020, 16:00

AS

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Suárez powoli wraca do zdrowia. Jego obecność może być ważna dla Barcelony w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii. Do tej pory Urugwajczyk nie miał okazji grać pod wodzą Quique Setiena.

W styczniu 2020 roku Luis Suárez przeszedł operację kolana, która wyeliminowała go z gry na wiele miesięcy. Pierwotnie jego powrót był przewidywany na maj, w związku z czym straciłby bardzo dużo meczów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki zostały przerwane, a Urugwajczyk będzie miał możliwość zagrać w spotkaniach, które normalnie przegapiłby z powodu rehabilitacji. 

Po operacji Suáreza zaczęto spekulować na temat jego przyszłości. Niektóre media informowały, że może on już nie założyć więcej koszulki Barcelony, ponieważ w lecie mógłby odejść do Interu Miami Davida Beckhama. Obecnie nikt nie rozmawia na temat przyszłego sezonu, a wszyscy skupiają się na jego powrocie do zdrowia.

Nie wiadomo, w jakiej formie będzie Urugwajczyk po tak długim rozbratem z futbolem. Sam zawodnik przyznał, że brakowało mu kontaktu z murawą, piłką i kolegami z drużyny. Napastnik strzelił w tym sezonie 11 goli i zaliczył siedem asyst. Jeśli uda mu się utrzymać poziom, jego obecność na boisku może być kluczowa dla sztabu Quique Setiena. Luis Suárez nie miał do tej pory możliwości zagrania pod wodzą nowego szkoleniowca, ponieważ jego operacja została przeprowadzona w momencie zmian na stanowisku trenera Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę.ze jak przyjedzie martinez A Suarez będzie grał piach to i tak będzie grał A martinez na ławie

Może irytować, kopać się po czole i marnować setki, ale jego kontuzja pokazała, że jest niezastąpiony i póki co nie ma u nas nikogo, kto by miał do niego podjazd. Dobrze, że wracasz Luisito.

Nasz transfer na obecny i przyszły sezon.

Nie mogę się doczekać jego bramek i asyst z "przegranych" pozycji po tym jak będzie się kopał po czole i zabijał i własne nogi :D

Ahh nareszcie wraca napewno dużo nam da na tym ostatnim etapie,potrzeba tego cwaniactwa w polu karnym ;)

Od razu widać że jakiś nadzwyczaj inteligentny redaktor tam pracuje, że na to wpadł...

Luis da dużo na boisku i będzie na pewno kluczowym zawodnikiem dla Barcy teraz