Clement Lenglet: Wprowadzenie pięciu zmian w trakcie meczów będzie korzystne dla piłkarzy

Dariusz Maruszczak

1 czerwca 2020, 09:00

Movistar, Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet w wywiadzie dla telewizji Movistar wypowiedział się na m.in. temat przygotowań do wznowienia sezonu, ryzyka kontuzji po rozpoczęciu gry, a także wprowadzenia możliwości dokonania pięciu zmian w trakcie meczu.

Przerwa: Czujemy się dobrze pod względem fizycznym. Mieliśmy wiele tygodni bez możliwości odbywania normalnych treningów, ale pracowaliśmy w domach. Wielu piłkarzy nie miało wakacji w ostatnich kilku latach, więc ta dziwna przerwa dobrze nam posłuży. Różni się jednak od przerwy letniej. Mieliśmy więcej czasu na regenerację i odpoczynek. Tacy zawodnicy jak Leo czy Griezmann nigdy nie mają wakacji. Muszą grać na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, Copa América… Teraz mieli dwa miesiące przerwy i jestem pewny, że dobrze im to zrobi.

Wznowienie sezonu: Prawda jest taka, że nie rozmawialiśmy wiele na temat daty wznowienia sezonu, ponieważ nie widujemy się zbyt często. Jesteśmy podzieleni na dwie grupy i spotykamy się w kilka osób. Teraz data jest już ustalona. Terminarz meczów nie ma dla mnie różnicy, chociaż, gdybym miał wybierać, wolałbym zawsze grać wieczorem. To będą nowe mistrzostwa w ciągu tych jedenastu meczów i będziemy musieli zdobyć jak największą liczbę punktów, żeby móc sięgnąć po tytuł. To jest tak, jakbyśmy zaczynali od zera.

Forma Messiego: Messi jest w innej grupie, ale z tego, co widzieliśmy, ma się dobrze.

Pięć zmian: W tym momencie nie wiemy, czy te zmiany nam zaszkodzą. Będą dobre dla piłkarzy, ponieważ mamy jedenaście meczów w ciągu miesiąca i zmiany są po to, żeby trochę dozować nam wysiłek. Dla zawodników będzie to korzystne, zobaczymy, czy dla Barcelony również.

Możliwe kontuzje: Nie boimy się, ale wiemy, że będziemy sporo ryzykować przez taką liczbę meczów po dwumiesięcznej przerwie i przy upałach. Będzie to dość trudne dla organizmów, ale musimy przygotować się w najlepszy możliwy sposób, żeby uniknąć ewentualnych kontuzji.

Brak kibiców na stadionach: Nikomu nie podoba się granie bez publiczności. Wszystkich nas to dotknie, ale musimy to jak najszybciej zaakceptować.

Poleć artykuł