Leo Messi: Życie i piłka nożna nie będą takie same po pandemii koronawirusa

Julia Cicha

31 maja 2020, 15:00

El Pais

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jedną z osób, które udzieliły wypowiedzi dla tygodniowego wydania El País na temat życia po pandemii koronawirusa, był Leo Messi. Argentyńczyk uważa, że nic nie będzie już takie samo.

- Niemal wszyscy mamy wątpliwości w kwestii tego, jaki będzie świat po tym wszystkim, co się wydarzyło. Poza kwarantanną i sytuacją, która nas zaskoczyła, wiele osób bardzo źle to zniosło, ponieważ pandemia miała na nich realny wpływ. Niektórzy stracili członków rodziny i przyjaciół i nie mogli się z nimi nawet pożegnać. Uważam, że w tym kryzysie było wiele negatywnych rzeczy, ale nie może być nic gorszego niż utrata osób, które najbardziej kochasz. To powoduje ogromną frustrację i wg mnie jest najbardziej niesprawiedliwe – powiedział Messi.

Leo został też zapytany, czy jego zdaniem wszystko wróci niedługo do normy: - piłka nożna nie będzie już taka sama. Nie tylko futbol, całe życie nie będzie takie samo. Będę wspominał te pandemię z żalem frustracją z powodu tych, którzy najbardziej cierpieli, tracąc bliskich. Jestem też niezwykle wdzięczny osobom, które walczyły z wirusem w centrach sanitarnych.

- Wracamy do treningów, do rozgrywek, do tego, co robiliśmy normalnie, ale wszystko trzeba będzie wdrożyć od nowa, stopniowo. To będzie dziwne dla sportowców oraz dla każdego, kto musi zmienić swoją rutynę pracy - dodał Argentyńczyk na temat powrotu do gry.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten świat nie może być normalny, bo jest nienormalny lekko mówiąc. Nie wiem jak inaczej miałbym określić ludzi, którzy po 2020 latach wciąż nie wiedzą jak poradzić sobie z przeziębieniem czy grypą...

Życie i piłka nożna nie będą takie same po pandemii koronawirusa-Bzdura-życie i piłka nożna nie będą takie same po ostatnim meczu Króla !

Kazali mu tak mówić, to mówił :D
Dzisiaj wszystko co chcą powiedzieć jest pierw analizowany i określane czy jest odpowiednie by o tym mówić publicznie, czy też nie.

Za pół roku nikt nie będzie pamiętał o epidemi... Messi to jest piłkarz i na piłce jego autorytet się kończy.

Wróci normalność szybciej niż nam się wydaje ;)

Oczywiście, że wróci, 2/3 lata, bo ludzie maja już dziś dość gadania o nowej normalności (co za chory i irytujący termin). Świat wracał po wojnach, rzeziach, to wróci też po wirusie, który większość ludzi nawet poważnie nie odczuje! :)