Mundo Deportivo: FC Barcelona nie jest zadowolona z rozpoczęcia kolejnego sezonu 12 września

Julia Cicha

29 maja 2020, 19:15

Mundo Deportivo

2 komentarze

Fot. Getty Images

Oficjalnie ogłoszono dziś, że LaLiga wystartuje 11 czerwca, a sezon zakończy się 19 lipca. Wcześniej Javier Tebas wspomniał jednak, na razie nieoficjalnie, że kampania 2020/21 rozpocznie się 12 września. Jak podaje Mundo Deportivo, nie przypadło to do gustu FC Barcelonie.

Wspomniana data jest problematyczna dla tych drużyn, które pozostają w grze w europejskich pucharach. Liga Mistrzów zostanie prawdopodobnie wznowiona 7/8 sierpnia i zakończy się 29 sierpnia. Istnieje też możliwość rozegrania finału 22 sierpnia, jeśli UEFA postanowi zmienić format rozgrywek na final eight. Nawet w optymistycznym wariancie wcześniejszego zakończenia rozgrywek, do rozpoczęcia sezonu LaLigi zostałyby tylko trzy tygodnie. Gra w finale Ligi Mistrzów lub Ligi Europy byłaby więc problemem dla hiszpańskich klubów, których zawodnicy mają zapewnioną określoną liczbę dni wolnych, po których powinien odbyć się presezon.

Mundo Deportivo informuje, że FC Barcelona zgodzi się na rozpoczęcie sezonu 12 września tylko w celu zagwarantowania sobie pełnej kwoty z praw telewizyjnych. Będzie jednak domagała się przełożenia na późniejszy termin meczów drużyn, które zajdą daleko w europejskich pucharach, by wszyscy mieli odpowiednio dużo czasu na odpoczynek. Warto zwrócić też uwagę, że po zakończeniu kolejnej kampanii odbędą się mistrzostwa Europy, zaplanowane na 11 czerwca – 11 lipca, co tylko zwiększy obciążenia graczy. We Francji start sezonu ligowego zaplanowano na 22 sierpnia, ale tam, w odróżnieniu od większości europejskich krajów, zakończono rozgrywki już kilka tygodni temu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do gustu najbardziej nie przypadł brak możliwości ciągania zespołu po Azji i USA w trakcie okresu przygotowawczego.