Oficjalnie: FC Barcelona zrestrukturyzuje dział skautingu

Julia Cicha

29 maja 2020, 21:00

FCBarcelona.es, AS, MD

2 komentarze

Zarząd FC Barcelony odbył wczoraj zdalne spotkanie, po którym opublikował komunikat w sprawie postanowień. Jedną z nowości jest restrukturyzacja obszaru skautingu, o której szerzej piszą też hiszpańskie media.

Restrukturyzacja działu skautingu piłki nożnej

Po analizie rozpoczętej w styczniu tego roku postanowiono zrestrukturyzować ten obszar w celu poprawienia jego wydajności. Klub nie podaje konkretnych informacji, ale wg mediów zwolnionych może zostać nawet 20-25 z 40 pracujących dla Barcelony skautów. TV3 podaje, że jednym z nich może być pracujący w Brazylii André Cury, który zajmował się m.in. sprowadzeniem Neymara na Camp Nou. Z drugiej strony wg Mundo Deportivo Éric Abidal planuje spotkać się dziś z dyrektorem generalnym Barçy Oscarem Grau, by porozmawiać o Curym. Dyrektor sportowy Blaugrany chciałby pozostawić go na stanowisku. Obecna umowa skauta wygasa w czerwcu 2021 roku wraz końcem kadencji Josepa Marii Bartomeu.

Ponowne otworzenie muzeum oraz Barça Store na Camp Nou

Zarząd FC Barcelony przejrzał plany ponownego otwarcia muzeum oraz klubowego sklepu, które planowane jest na tydzień rozpoczynający się 8 czerwca, wraz z powrotem piłki nożnej. Bilety do muzeum będą sprzedawane w promocyjnej cenie 10 euro dla okolicznych mieszkańców, a socios zachowają prawo do darmowego wstępu oraz wyjątkowo będą mogli przyprowadzić ze sobą jedną osobę, która również wejdzie za darmo.

Aquí jugamos todos – inicjatywa z okazji wizyty Atlético

Zarząd zaakceptował specjalną inicjatywę pt. Aquí jugamos todos [tutaj gramy wszyscy – przyp. red.] z okazji wizyty Atlético na Camp Nou w 33. kolejce LaLigi. Socios, członkowie penyes oraz kibice z całego świata będą mogli wypełnić część trybun spersonalizowanymi koszulkami pierwszego zespołu. Z kolei penyes będą mogły umieścić transparenty. Planowane jest utworzenie mozaiki z koszulek, a osoby, które zakupią trykoty za 65 euro, oprócz nich otrzymają także pamiątkowe zdjęcie stadionu. Część zysków klub przekaże Czerwonemu Krzyżowi na walkę z konsekwencjami pandemia koronawirusa. Koszulki można zakupić do 15 czerwca za pomocą klubowej strony internetowej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

i dobrze,niech pajace idą pracować na handel,skoro przez lata wyszukują Nejmary czy Pjanicie,młodych jak na lekarstwo którzy i tak zaraz odchodzą bo nic tu nie grają