Dyrektor sportowy Interu: Jeśli Barcelona chce kupić Lautaro, musi zapłacić klauzulę

Julia Cicha

28 maja 2020, 11:29

Marca, AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Media informowały w ostatnich dniach, że Lautaro Martínez jest bardzo blisko transferu do Barcelony. O porozumienie z zawodnikiem będzie łatwo, dużo trudniejsze negocjacje czekają jednak Barçę z Interem, co potwierdził dyrektor sportowy klubu Piero Ausilio.

- Jeśli Barcelona chce kupić Lautaro, musi zapłacić klauzulę wynoszącą 111 milionów euro. Martínez nie jest na sprzedaż. Barça skontaktowała się z nami, mamy dobre relacje, ale powiedzieliśmy, że nie zamierzamy go sprzedawać. Istnieje tylko jedna opcja na odejście napastnika z Interu i jest nią zapłacenie klauzuli. Wszyscy o niej wiedzą, ukrywanie jej byłoby bez sensu. To wymagające, bo klauzula ma konkretną datę oraz zobowiązania finansowe – powiedział Ausilio w rozmowie ze Sky Italia.

- Klauzula wygasa w pierwszych dniach lipca, więc nie jest to długi okres, ale to jedyna opcja na odejście Lautaro. Wiele klubów kontaktowało się z nami, wśród tych najbardziej zainteresowanych jest Barcelona. Obecnie jednak nie rozmawiamy na ten temat z nikim, ponieważ liczymy na niego. To ważna osoba w klubie, nie zapominajmy też, że ma jeszcze trzy lata do wygaśnięcia jego umowy z Interem. Klub nie zamierza sprzedawać najważniejszych i najlepszych piłkarzy. Chcemy ich zatrzymać i umocnić się na rynku. To dotyczy również Lautaro – dodał dyrektor sportowy.

Przypomnijmy, że z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa bardzo trudno będzie oczekiwać, by Barcelona była w stanie zapłacić za napastnika 111 milionów euro. Do tej pory mówiło się o włączeniu zawodników w tę operację, by obniżyć cenę Argentyńczyka, ale teraz wydaje się, że nie będzie to możliwe.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawi mnie czy gdyby Werner też miał klauzulę 111mln euro, to były by na stronie te same zachwyty i okrzyki żeby go kupić. Głównym argumentem jest: "połowę tańszy!". Pytanie czy Werner to napastnik dla Barcelony i czy się w nią wpasuje, bo jakoś za wielu niemieckich napastników w Hiszpanii kariery nie robi. Mi na chwilę obecną nikt do głowy nie przychodzi.

ale my jesteśmy frajerami na rynku transferowym , dobrych zawodników oddajemy za grosze , albo przepłacamy za teoretycznie dobrych którzy sie nie sprawdzają ,a na dokładke jak tylko jakis inny klub skuma że mamy chrapke na ich zawodnika ( lautoro to dobry przykład) to odrazu krzyczy sobie zaporową cene bo wiedzą że barcelona to frajerzy i zapłaci te cene...a oni i tak załatają kadrową dziure kimś innym , tanszym...w sezon , może dwa

No i dobrze, odpuścić go sobie i ruszyć po tańszego o połowe i bardziej sprawdzonego Wernera

Rozumiem, ze Inter, ktory za Rafinie proponował 8 mln też bedzie placil klauzule Semedo czy Vidala. Czekamy

Według mnie najlepiej by było jakby nie kupili Martineza i za te pieniądze kupili Wernera i Tonaliego. Wtedy mamy przyszłościową pomoc De Jong, Arthur, Tonali i klasowego napastnika na lata.

Czytając ostatnio doniesienia o możliwych transferach głównie o Lautaro, mam wrażenie jakby zapomniano o pewnym Duńczyku, którego Barca kupiła a który nie miał wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Myślę więc, że należy dać mu szansę do końca sezonu. W tych kilku występach pokazywał dużą chęć i zaangażowanie. Niech pogra na zmianę z Suarezem (może czasem wspólnie) i zobaczymy jak to wyjdzie.

Oby nie doszło do tego zakupu, byłoby super gdyby pojawił się temat Timo Wernera.

Lautaro to maksymalnie 60 milionów, nie dajmy się znów robić w balona!
Za klauzulę Lautaro lepiej już wyciągnąć Neymara, mamy kim grać obecnie na napadzie.

Bartomeu - challenge accepted XD

Pewnie się powtórzę, ale nic się nie stanie jeśli do nas nie trafi. Jest to tak nierówny zawodnik, że ciężko powiedzieć czy byłby super wzmocnieniem. Na Suareza też trzeba przez trzy miesiące narzekać żeby potem miesiąc twierdzić że to najlepszy napastnik świata. Zdecydowanie w parze Werner-Martinez powinien trafić do nas Werner.

Płakać nie będę, to nie jest jeszcze zawodnik wart 100mln szczególnie w obecnych czasach. Skupmy się sensownej sprzedaży w pierwszej kolejności bo to kuleje od lat!! Mamy kim grac tylko 90% zawodników gra poniżej swoich możliwości i nie sądzę żeby ktoś po za Neymarem przyszedł do nas i z miejsca poprawił jakość drużyny. A bądźmy poważni zawodnik za 100mln powinien być robić różnice w każdej druzynie

I cyk Werner za 60 mln :D

I bardzo dobrze! Dawać mnie tu Wernera!

Niech Lautaro zostanię jeszcze 1 sezon w Interze i niech udowodni że zasługuję żeby grać w Barcelonie i ewentualnie kupić go za rok , niech Barca w tym oknie ruszy po Neymara.

Żadnego Lautaro w tym okienku nie sprowadza Barcelona w obecnej sytuacji nie ma pieniędzy na takie eksperymenty.

Noże by tak o Wernera się postarać dłużej pokazuje klasę i tańszy o połowę.

Tak jest, twardo brońcie swoich interesów. Tak trzymać.