Sport: Borussia Dortmund i Leicester City zainteresowane piłkarzem Barcelony B

Dariusz Maruszczak

26 maja 2020, 19:30

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport informuje o możliwym odejściu kilku piłkarzy z Barcelony B. Uwagę zwraca przede wszystkim doniesienie o zainteresowaniu Kike Saverio ze strony Borussii Dortmund i Leicester City.

Skrzydłowemu 30 czerwca bieżącego roku wygasa kontrakt z katalońskim klubem i jak na razie nie zdecydował się on go przedłużyć. Negocjacje są trudne, tym bardziej, że Saverio jest na celowniku słynącej z dobrej pracy z młodymi piłkarzami Borussii Dortmund, a także Leicester City. To utrudnia Barcelonie prowadzenie rozmów, zwłaszcza że Ekwadorczyk nie ma zbyt wielkich widoków na grę w pierwszym zespole Blaugrany. Ponadto Katalończycy muszą pilnować finansów, więc klub nie będzie starał się zatrzymać Saverio za wszelką cenę, choć jest on istotnym elementem rezerw. W 22 spotkaniach Segunda División B 20-latek strzelił pięć goli i zanotował trzy asysty.

Sport donosi także o możliwym odejściu innych piłkarzy, których kontrakt wygasa w przyszłym miesiącu. Bramkarz Lazar Carević miał problemy z kontuzjami, które utrudniały mu rozwój i pozwoliły na rozegranie tylko czterech meczów w tym sezonie. Zdaniem dziennika Barcelona mimo to chciała przedłużyć z nim współpracę. Młodzieżowy reprezentant Czarnogóry może mieć jednak oferty z klubów pierwszoligowych. Z drużyną najprawdopodobniej pożegna się Chumi. Barça nie naciska na przedłużenie współpracy, a obrońca może wylądować w Cadizie. Chumi jeszcze w okresie pracy Ernesto Valverde przestał być rozpatrywany jako kandydat do awansu do pierwszego zespołu. W zespole prowadzonym przez Garcíę Pimientę rozegrał szesnaście spotkań.

Większe perspektywy wydaje się mieć przed sobą Jorge Cuenca, który wrócił do składu Barcelony B po przezwyciężeniu kontuzji, a w tym sezonie wystąpił w czternastu meczach. Sport informuje, że postępy obrońcy zostały zauważone we Włoszech, a 20-latkiem była zainteresowana Parma. Obecnie to Milan ma na celowniku reprezentanta Hiszpanii do lat 21. Kataloński dziennik uważa, że Cuenca może zostać latem wypożyczony lub sprzedany.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech daja Halanda, Sancho i bedziemy kwita ????????