Sport: Mecz z Realem Sociedad przed przerwaniem rozgrywek powinien być ostrzeżeniem dla Quique Setiena

Maciej Łoś

26 maja 2020, 14:00

Sport

17 komentarzy

W ostatnim meczu przed przerwaniem rozgrywek Barcelona wygrała 1:0 z Realem Sociedad. Pomimo pozytywnego wyniku gra drużyny pozostawiała wiele do życzenia. Było to kolejne ostrzeżenie dla Quique Setiena, który musi wpłynąć na styl zespołu po wznowieniu ligi.

Na początku marca, przed przerwaniem rozgrywek spowodowanym pandemią koronawirusa, Barcelona nie przeżywała swoich najlepszych momentów. Szczególnie bolesna była porażka dwiema bramkami na Santiago Bernabéu z Realem Madryt. Humory poprawiło trochę minimalne zwycięstwo nad Realem Sociedad, które razem z potknięciem Królewskich w pojedynku z Betisem sprawiło, że Barça wróciła na pozycję lidera. Niestety, mimo dobrego wyniku, gra drużyny Quique Setiena wyglądała bardzo przeciętnie. Jednym z niewielu pozytywów był Martín Braithwaite, który pokazywał swoje zaangażowanie.

Następnie nastąpiła ponad dwumiesięczna, przymusowa przerwa nie tylko w rozgrywkach, ale także w treningach. Trener Barcelony miał czas poukładać sobie plan na powrót do gry i wykorzystać sportowy głód swoich zawodników, aby poprawić styl drużyny.

Setien nie powinien zapominać o tym, jak wyglądał zespół w spotkaniu z Realem Sociedad. Ten mecz był dla niego ostrzeżeniem, ponieważ kolejne błędy mogą kosztować Barcelonę ligę. Z pomocą może przyjść Luis Suárez, który powoli wraca do dyspozycji po kontuzji kolana. Na ten moment szkoleniowiec nie będzie mógł liczyć jedynie na Ousmane'a Dembélé.

Kwestia jest prosta ale ciężka do pogodzenia. Wielu tutaj żyje jeszcze czasami gdy zdobywaliśmy 100+ punktów. Te czasy już przeminęły i nie powrócą. Powód jest prosty i banalny - piłka nożna się wyrównuje i będzie się wyrównywać. O ile jeszcze jakiś czas temu posiadanie kilku gwiazd gwarantowało wygraną w 95% meczów tak teraz już tak nie jest. Konkluzja jest taka - za coraz większe pieniądze kupuje się coraz mniejszą różnicę. Niespodzianki są jeszcze tym potęgowane, że dla większości drużyn mecze z taką drużyną jak Barca to święto i wyciągają wtedy z siebie '110%'. Nie piszcie tekstów w stylu, że 'jak naszym się nie chce mobilizować na 100% na każdy mecz, za takie pieniądze to nie zasługują na grę w tym klubie' bo taka jest po prostu ludzka natura. Nam też nie każdy dzień/tydzień w pracy nie wychodzi tak jak byśmy sobie tego życzyli ( a ludzie zarabiający mniej powiedzieliby, że za nasze pieniądze i w naszej firmie to by zapierniczali codziennie). Popatrzcie też na te drużyny, które nam urywają punkty - bardzo często po tych meczach nie punktują z jakąś o wiele słabszą drużyną. Tak po prosto jesteśmy skonstruowani, że ciężko jest o pełną mobilizację/koncentrację regularnie i w stosunku do każdej sytuacji...

ostrzeżenia są już od 2 lat lekko i nic sobie z tego gwiazdeczki i sztab nie robią

To znak ,cały skład Barcy ma się wziąć do roboty a nie stać w miejscu i wymieniać się pozycjami i RUSZYĆ D*PY.

Czy nikt nie widzi że piłkarze nie mają siły aby biegać przez cały mecz.? Setien oczekuje od piłkarzy biegania przez 90 minut i grania pressingiem. Niestety u EV piłkarze mieli duży luz i sam od nich tego nie wymagał. Sam kiedyś to powiedział.

Jeżeli drużyna nie wyciągnęła wniosków po Bayernie, to już nigdy nie wyciągnie. Kolejne sezony tylko to potwierdzają.

hm z tym Suarezem to bym w hurra optymizm nie popadal na razie. Cos mi mowi ze szalu to on nagle grac nie bedzie. Po pierwsze to i tak byl w slabej formie a teraz jeszcze kontuzja i taka przerwa...

Za Setiena gramy jeszcze gorzej niż za Valverde. Straszne dziury w obronie i pomocy zero taktyki. Jedyna taktyka to klepanie ale jak tracą piłkę to już jest armagedon

Co to za brednie? Ostatni mecz, tak jakby cały ten sezon nie był "ostrzeżeniem".

Jak drużyna gra bez pasji to wygląda to tak jak wyglądało - na siłę.
Tutaj akurat duża rola trenera, by zawodnikom chciało się grać.