Lucas Biglia: Nie ma słów, żeby opisać Messiego pod względem piłkarskim, ale jako osoba jest sto razy lepszy

Dariusz Maruszczak

25 maja 2020, 22:30

Sport, Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Były reprezentant Argentyny Lucas Biglia wyznał, że chciałby w przyszłości zobaczyć dokument dotyczący Leo Messiego i mistrzostw świata, w formacie podobnym do ostatniej produkcji, której bohaterem był Michael Jordan. Biglia podkreślił również pozytywne cechy charakteru kapitana Barcelony.

Film dokumentalny z Messim: Wyobrażacie sobie „The Last Dance” z Messim i mistrzostwami świata? Wiedza o wielu codziennych rzeczach, które się zdarzają, ale o których nikt nie wie, zachwyciłaby publiczność. W przyszłym dokumencie o Messim chciałbym zobaczyć scenę, w której płacze na podłodze z Pucharem Świata. W stylu Jordana, który zdobył mistrzostwo NBA po śmierci swojego ojca. Wiem, ile to by znaczyło dla niego i dla kibiców.

Pierwszy kontakt: Poznałem Leo na jednym z pierwszych treningów reprezentacji U-20. Był cichym, pokornym i zamkniętym w sobie chłopakiem. Kiedy wychodziliśmy na boisko, nie mogliśmy go zatrzymać. Zakładał nam siatkę, to było dla niego normalne, nie śmiał się. Pozostał taki sam, w ogóle się nie zmienił.

Charakter Messiego: Nigdy się nie wywyższa. Nie tylko z powodu swojej pokory, ale również po to, żeby sprawić, abyś poczuł się komfortowo. Stara się wypracowywać odpowiednie relacje z kolegami, nie wywyższa się. To czyni go wielkim. Nie ma słów, które mogłyby opisać Messiego pod względem piłkarskim, ale jako osoba jest dziesięć czy sto razy lepszy.

Cierpienie Messiego w reprezentacji: Dlaczego osoba, która tyle daje, musi tak bardzo cierpieć? Podczas ostatniego mundialu, gdy widziałem, jak cierpi z powodu odpadnięcia, zadawałem sobie pytanie, dlaczego... Miałem miliony pytań. Utkwiło mi to w pamięci. Dlaczego ktoś tak konkurencyjny jak on musi tak cierpieć. Mam nadzieję, że będziemy mogli go zobaczyć za dwa lata na następnym mundialu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Leo!!!!!!!!! Messi!!!!! Jak dobrze że jesteś, piłka nożna bez Ciebie to już nie to samo

To nie pokora tylko brak charyzmy i to jest jego największy mankament, właśnie porównując go do Maradony widać to jak na dłoni. Maradona z bardzo przeciętną drużyną ( na tamte czasy) , która nie była w gronie faworytów i miała swoje problemy, właśnie wygrał MS i zrobił dosłownie wszystko aby ten tytuł unieść. Natomiast Messi...? Wystarczy chociażby obejrzeć mecz Chorwacja - Argentyna na MS i porównać grę np do Modricia (który jest dwa lata starszy).

W 2022 się uda i kapitan Leo Messi uniesie puchar w górę :) wierzę mocno

Dlaczego musi tak cierpieć? xD między innymi przez pana panie Biglia.