FC Barcelona uruchomiła sprzedaż maseczek ochronnych w klubowych wzorach

Dariusz Maruszczak

25 maja 2020, 15:15

FCBarcelona.cat

20 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała dziś o rozpoczęciu sprzedaży maseczek ochronnych. Mają one trzy wzory związane z klubem, a niewykluczone, że powstaną również kolejne modele.

Maseczki można od dziś bezpośrednio kupić w oficjalnym sklepie Barcelony na Passeig de Gracia, a wkrótce trafią one także do pięciu następnych tego typu punktów. Od jutra ma rozpocząć się sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego Blaugrany. Barça zapewnia, że maseczki są produkowane lokalnie w zakładzie znajdującym się w Mataro, z bawełny w 100% ekologicznej, i spełniają wszystkie gwarancje bezpieczeństwa i normy sanitarne. Mogą być one używane wielokrotnie, a ochrona przed przenoszeniem się koronawirusa jest gwarantowana do 40 prań. Rekomenduje się, żeby maseczka była wykorzystywana do ośmiu godzin po każdym praniu. Cena maseczki wynosi 18 euro, a klub rozważa wprowadzenie różnego rodzaju pakietów rodzinnych. Ponadto Barça może też wypuścić produkty tego typu przeznaczone do innego wykorzystania, które będzie można kupować poza oficjalnymi sklepami.

Pierwsza partia maseczek oferuje trzy modele z wzorami dotyczącymi Barcelony. Pierwszy ma charakterystyczne barwy Blaugrany z paskami na boku. Na drugim widnieją piłkarze Barcelony, wśród których możemy rozpoznać znane postacie w charakterystycznych pozach. Trzeci model to barwy katalońskiej senyery w ujęciu nawiązującym do czwartego zestawu strojów Barcelony na obecny sezon. Klub poinformował, że rozszerzy gamę wzorów w zależności od popytu na produkt. Szacuje się, że projektów może być nawet sześć lub siedem. Barcelona oferuje trzy rozmiary maseczek, dla najmłodszych (3-6 lat), dzieci od 7. do 12. roku życia, a także dla dorosłych.

Przypomnijmy, że od kilku dni w Hiszpanii każda osoba powyżej 6. roku życia musi nosić maseczkę w miejscach publicznych, w których nie można zachować odległości dwóch metrów od siebie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

18 euro to chyba ręcznie robione przez piłkarzy podczas kwarantanny :)

E tam... Nie mają certyfikatu. Pewnie Szumowski już wykupił całą partię.

18 euro poje*ało :V

Jak można zarobić, to trzeba reagować na rzeczywistość. Myślę, że znajdą się i tacy, którzy będą w tych maskach przychodzić na stadion, kiedy zostanie wreszcie otwarty. Granica strachu, nawiasem mówiąc, została przesunięta radykalnie, ludzie obecnie boją się niemal wszystkiego. gdyby im powiedzieć, że szansa na to, że stanie im się krzywda, jeśli wyjdą z domu, wynosi (zakładając) półtora promila, gdyby się o tym dowiedzieli, powiedziano by im to w telewizji, przestaliby wychodzić z mieszkań, bo jest niebezpiecznie. Według mnie Barca na maskach zarobi.

Czytam ten portal od kilku lat i raczej się nie wypowiadam, ale patrząc na komentarze musiałem zrobić wyjątek. Ciekawe czy którykolwiek z tych Panów, którzy nie noszą maseczek (zakładam, że @pluszek oraz @MarioVeB!) mają jakiekolwiek argumenty bądź wykształcenie pozwalające na stwierdzenie, że maseczki to rzecz niepotrzebna czy po prostu "ich życie, ich wybór".

Wraz z kagańcem w klubowych barwach, powinni sprzedawać smycz oraz kolczatkę. Do tego, jako dodatek gratisowy plakietkę identyfikacyjną - oczywiście też barwy klubowe
konto usunięte

Kupię 10 mln i będzie na Neymara.

Nawet nawet. Chociaz maseczek nie uzywam
konto usunięte

Kolejna moda...o dziwo oni tak późno już dawno Polskie kluby mają swoje wzory ;)