Sport: Znamy nazwiska trenerów młodzieżowych zespołów Barcelony na sezon 2020/21 [Aktualizacja]

Julia Cicha

25 maja 2020, 14:00

Sport

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport podaje, że FC Barcelona ustaliła już kadrę trenerską na sezon 2020/21. W większości drużyn nie dojdzie do większych zmian.

W starszych, liczących 11 zawodników drużynach młodzieżowych zostaną zachowane obecne stanowiska. Franc Artiga pozostanie na czele juvenilu A wraz ze swoimi pomocnikami Alberto Encinasem i Marcelem Sansem. Oscar López będzie trenerem juvenilu B z Polem Planasem i Gerardem Sarra, a Sergi Mila poprowadzi cadete A wraz z Pere Romeu. Z kolei Marc Serra z Oskarem Cocą pozostaną w cadete B, a David Sánchez z Perem Olive w infantilu A. Infantilem B zajmą się Albert Puig i Arnau Blanco.

Do zmian dojdzie z kolei w młodszych kategoriach wiekowych, w których zespół liczy po siedmiu zawodników. Pau Moral awansuje z alevinu D do alevinu A, a pomagać mu będzie przechodzący z benjaminu D Cristian López. W alevinie B pozostanie Jordi Pérez, do którego dołączy nowa twarz w barcelońskiej szkółce – Marti Vila. Drugi sezon w alevinie C spędzi Éric Campos, a pomoże mu pracujący w La Masii od kilku miesięcy Albert Batalla. Juanan Gil awansuje z benjaminu A do alevinu D, gdzie będzie pracował razem z Enrikiem Davi, kolejną nową osoba w klubie.

Nowością w kategorii benjamin jest awans Daniego Segovii, który po dwóch latach w prebenjaminie przejmie benjamin A razem z Guillemem Noguerasem, byłym drugim trenerem alevinu A. Trenerem benjaminu B będzie Davis Sánchez razem z Guillemem Hernanfezem, a benjaminu C – Mario Jordano (przechodzi z D) oraz Pau Tripiana (były drugi trener alevinu C). Z kolei prebenjaminem zajmą się Albert Ametller z Polem Combelle. Z klubem pożegnają się Álex Urrestarazu (Alevín C), Mario García (Benjamín B) i Oriol Vidal (Benjamín C).

Jeśli chodzi o trenerów bramkarzy, to w starszych kategoriach wiekowych  nie dojdzie do zmian. W młodszych Fran Herruzo odejdzie ze stanowiska, które przejmie Jesús Unzué razem z Alexem Sánchezem.

Aktualizacja:

Barcelona oficjalnie potwierdziła doniesienia Sportu co do kadry trenerskiej zespołów młodzieżowych na sezon 2020/2021.

Poleć artykuł